توجه به سمن ها و بخش خصوصی در مدیریت نوین

توجه به سمن ها و بخش خصوصی در مدیریت نوین به گزارش ثبت آسان مرکزی معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در مدیریت نوین، در کنار دولت، سمن ها و بخش خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند.


محسن خیرمند چهارم تیرماه در نشست هم اندیشی با منتخبان و برگزیدگان حوزه، دانشگاه، سمن ها، هنرمندان و ورزشکاران استان مرکزی به مناسبت هفته قوه قضاییه ضمن اشاره به کارکردهای سمن ها اظهار نمود: یکی از مباحث مطرح شده در مدیریت نوین این است که دولت بازیگر اصلی محسوب نمی گردد و بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد هم در مدیریت نقش آفرین هستند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان های شهروندی سابقه ای بیشتر از ۱۰۰ سال در ایران دارند، اما از سال ۱۳۵۰ سازمان های مردم نهاد شکل گرفتند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و برنامه های توسعه کشور و قوانین کشور و... به سازمان های مردم نهاد و نقش آنها اشاره شده است و در سیاست های قوه قضاییه و سند تحول دستگاه قضایی شاهد اشاره به نقش سمن ها هستیم.
خیرمند تقویت سرمایه های اجتماعی در جامعه، گسترش عدالت محوری، شهروند محوری و مشارکت محوری، قانون گرایی، شفافیت در امور، آموزش شهروندان، مسئولیت پذیری، فرهنگ سازی را همچون گام های موثر برای ارتقای مشارکت ها دانست و اضافه کرد: بیشتر از ۲۰۰ هزار تشکل اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در کشور فعال است که از این تعداد ۲۰ هزار تشکل به صورت سازمان های مردم نهاد فعالیت دارند و بیشتر از یک میلیون و ۵۲۰ هزار نفر در این سمن ها فعالند.
وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۱۷۲۷ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فعال می باشند، اظهار داشت: بیشترین سازمان در ساوه فعال است و ۳۵ درصد این سازمان ها در مباحث اجتماعی، ۲۱ درصد خیریه، ۱۰ درصد فرهنگی، ۶ درصد علمی و کارآفرینی، ۷.۵ درصد سلامت، ۶ درصد توانبخشی، ۵ درصد محیط زیست و منابع طبیعی، ۳ درصد گردشگری و ۲ درصد در حوزه توسعه و عمران فعالیت دارند.
خیرمند بیان نمود: ۳۷۶۲ نفر در استان مرکزی در این سمن ها فعالیت دارند و عمده فعالیت ها در ابتدای امر شهرستانی، سپس استانی و در نهایت کشوری است.
وی ضمن اشاره به این که یکی از محورهای مدنظر دستگاههای قضایی به راهکارهای از بین برنده بسترهای فساد مرتبط می باشد، اظهار داشت: این جلسه صرفاً به منظور دریافت نظرات و ایده ها جهت پیشگیری از ایجاد فساد خاصه در حوزه صدمه های اجتماعی و جرم تشکیل شده است.
منبع:

1401/04/05
11:58:56
5.0 / 5
193
تگهای خبر: توسعه , سازمان , سرمایه , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است