رئیس سازمان زندان ها:

هدف ما کاهش جمعیت کیفری زندان هاست

هدف ما کاهش جمعیت کیفری زندان هاست از گیلان رییس سازمان زندان ها اظهار داشت: تعامل دوسویه زندان با مراجع قضایی و قضات، باید بیش از گذشته افزایش یابد تا پروسه اصلاح مجرمان با انجام برنامه های فرهنگی و ارتقای برنامه های اشتغال زایی جدی تر دنبال شود.


محمدمهدی حاج محمدی در ادامه دور دوم از سفرهای استانی خود و سرکشی از زندان های مستقر در شهرستان ها، در جمع پرسنل و مددجویان زندان بندرانزلی حضور یافت.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، ضمن بازدید از بندهای مختلف زندان بندرانزلی، به فرایند تحول در دوره جدید قوه قضاییه اشاره نمود و اظهار داشت: حضور موثر و فزاینده قضات در زندان ها می تواند عامل مهمی در روند کاهش جمعیت کیفری و مددجویان ساکن در این مراکز باشد.
وی اضافه کرد: ازاین رو معتقدم تعامل دوسویه زندان با مراجع قضایی و قضات باید بیشتر از گذشته افزایش یابد تا فرایند اصلاح مجرمان با انجام برنامه های فرهنگی و ارتقای برنامه های اشتغال زایی، جدی تر دنبال شود.
حاج محمدی درمورد زندانیان که به مواد مخدر اعتیاد دارند، اظهار داشت: روند اصلاحی ما نسبت به این دسته از مددجویان باید این گونه باشد که در آنان ایجاد روحیه و انگیزه نماییم تا لااقل با ترغیب به زندگی، در زندان دست از مواد مخدر بکشند. باید آنان را تشویق کرد؛ چون که رهایی آنان از دام اعتیاد نه فقط به صلاح خودشان است بلکه به اصلاح خانواده و جامعه می انجامد.
وی همینطور تصریح کرد: مددجویان ما در زندان باید مجموعه ای از برنامه های اصلاحی و تربیتی را جلوی روی شان ببینند تا در فرایند آموزشی، آماده ورود به جامعه باشند و پس از آزادی هم دیگر به چرخه جرم باز نگردند. ازاین رو مراقبت پس از خروج زندانیان در کنار پشتیبانی از آنان و خانواده هایشان مثل دوران حبس، در دستور برنامه های حمایتی سازمان زندان هاست.
رئیس سازمان زندان ها، خدمات لازم به زندانیان متنبه را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: همواره به مدیران تاکید کرده ام که نسبت به زندانیان که از بند رهایی می یابند و مشخص است که اصلاح شده و می خواهند زندگی درستی در جامعه داشته باشند، به صورت ویژه عرضه خدمات شود.
حاج محمدی خاطرنشان کرد: در خدمت رسانی تا جایی پیش برویم که حتی زندانیان پس از آزادی هم مورد حمایت باشند بلکه دیگر به جرم و بزه بازنگردند و این بخشی از اهمیت برنامه های اصلاحی و تربیتی را خاطرنشان می کند.1400/08/02
12:28:34
5.0 / 5
250
تگهای خبر: اشتغال , خدمات , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است