رئیس كل دادگستری لرستان خبر داد؛

فروش اموال تملیکی لرستان در ۶ مزایده

فروش اموال تملیکی لرستان در ۶ مزایده ثبت آسان: رئیس کل دادگستری لرستان از فروش اموال تملیکی لرستان در چارچوب ۶ مرحله مزایده اطلاع داد و اظهار داشت: فکر می کنم تا یک سال دیگر همه ۹ انبار اموال تملیکی استان را بتوانیم خالی نماییم.محمد رزم در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد انبارهای اموال تملیکی لرستان عنوان کرد: حوزه اموال تملیکی در سطح شهرستان خرم آباد ۹ انبار اموال مختلف دپو شده دارد.
وی با اشاره به اینکه بعضی از این انبارها در ارتباط با وسایل نقلیه سواری و شاسی بلند داخلی و خارجی است، خاطرنشان کرد: بالغ بر صد دستگاه موتور سیکلت که ۹۰ درصد آنها بالای هزار سی سی است و قابل استفاده در شهرها نیست هم در این انبارها موجود است؛ وسایل خانگی مثل یخچال و تلویزیون و لباسشویی، قطعات و لوازم مکانیکی، پتو و لوازم مصرفی خوراکی و… هم در این انبارها دپو شده است.
رئیس کل دادگستری لرستان با تکیه بر این که سال قبل در آبان ماه با حضور دادستان خرم آباد و مدیر حفاظت اطلاعات دادگستری استان بازدیدی از انبارهای اموال تملیکی داشتیم، اضافه کرد: خیلی از این اموال جلوی آفتاب بود و طی چند سال سوخته شده و یا فاسد شده بودند؛ وضعیت نگهداری آنها ناهنجار بود و دستور دادیم که اینها را دسته بندی کرده و به صورت منظم چیدمان شوند که این اقدام انجام و سریال کالاها ثبت و بررسی گردید.
رزم ضمن اشاره به این که هم اکنون ۹ انبار اموال تملیکی استان وضعیت قابل قبولی از نظر نگهداری دارند، اضافه کرد: همینطور برای فروش این اموال، لرستان در چارچوب سامانه سراسری وزارت اقتصاد و دارایی در مزایده شرکت می کند و از سال قبل تا کنون ۶ مرحله مزایده را شرکت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: اموالی که آماده واگذاری بوده است در اولین مرحله از ۱۰ میلیارد شروع شده و در آخرین مرحله ۶۰ میلیارد تومان بوده است.
رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: به این صورت که کار پیش می رود فکر می کنم تا یک سال دیگر همه ۹ انبار را بتوانیم خالی نماییم.
رزم ضمن اشاره به این که بسیاری از اموال موجود در این انبارها هم قابل استفاده نیست و باید اسقاط و ذوب شوند، اظهار داشت: لرستان ۹ انبار دارد، استانهای مرزی بالای ۱۰۰ انبار دارند و در تهران بالغ بر ۹۰۰ انبار انبار اموال تملیکی موجود است و وضعیت این انبارها واقعاً مصداق واقعی ترک فعل مدیران است.
وی خاطرنشان کرد: این اموال بایستی در مزایده به فروش می رفت و در بازار تعیین تکلیف می شد و از وارد شدن خسارت به آنها جلوگیری می شد.
رئیس کل دادگستری لرستان اضافه کرد: خوشبختانه با بصیرت و درایت حجت الاسلام اژه ای ریاست قوه قضاییه به این قضیه رسیدگی شد و خودشان انبارها را بررسی کردند، ما هم به تبعیت و با دستور ایشان در همه مراکز استان ها بازدید و بررسی داشتیم و مرتب نظارت داریم تا همه اموال در چارچوب مزایده به فروش برسند و به بازار بروند.
رزم با تکیه بر این که با این اقدام از کاهش قیمت این کالاها جلوگیری می شود و در مهار تورم هم می تواند مؤثر باشد و در عین حال حقوق بیت المال هم حفظ می شود، اظهار داشت: برپایه قانون وظیفه جمع آوری املاک تملیکی برعهده وزارت اقتصاد است و در این حوزه هم اهمال کرده است.
وی خاطرنشان کرد: البته این قانون در ارتباط با سال ۹۲ است و اگر ابهاماتی دارد باید بازبینی شود تا هرچه سریع تر این انبارها تخلیه شوند.


منبع:

1400/09/11
23:38:40
5.0 / 5
235
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , ثبت , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است