رییس كل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران:

سختی کار ما کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است

سختی کار ما کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است به گزارش ثبت آسان، رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران اظهار داشت: سختی کار فعلی ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران هم اکنون کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است، که اگر این مشکل حل شود نیرو های فاضل و اهل قلم محاکم بهتر می توانند رسالت قضایی خودرا انجام دهند.به گزارش ثبت آسان به نقل از قوه قضاییه، ابوالقاسم بازیار با دریافت ابلاغ خود از رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران به عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت معرفی گردید.

یحیی جعفری رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در آئین تکریم، تودیع و معارفه سرپرست مجتمع قضایی عدالت اظهار داشت: روایت های بسیاری در باب اهمیت قضاوت و جایگاه رفیع قضا و قاضی وجود دارد که همگی بر این امر تاکید دارند که ضمن حکایت از حساسیت و سختی امر قضا بر اجر و پاداش فراوان تلاش قاضی نیز دلالت دارند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به این که قضاوت ما برمبنای ادله قانونی و شرعی است، بیان کرد: قاضی مکلف به فصل خصومت است و ممکنست نتیجه با واقعیت منطبق باشد و یا نباشد و طبق حدیث نبوی در هر دو حالت تلاش قاضی پاداش دارد هرچند در انطباق با واقعیت دو برابر اجر دارد.

جعفری اظهار داشت: آنچه قاضی باید رعایت کند تلاش در کشف حقیقت، رعایت اصل بی طرفی، رعایت آداب القضا و ستم نکردن به اصحاب پرونده است که اساسا در این حالت به رسالت خود عمل کرده است.

رئیس کل محاکم اشاره کرد: سختی کار فعلی ما در دادگاه های عمومی و انقلاب تهران هم اکنون کمبود نیرو و ورودی زیاد پرونده ها است، که اگر این مشکل حل شود نیرو های فاضل و اهل قلم محاکم بهتر می توانند رسالت قضایی خودرا انجام دهند.

جعفری با اشاره به ضرورت جایگاه و عزت قاضی اظهار داشت: انتظار می رود ضمن توجه به وضعیت معیشتی قضات در ابعاد مختلف شخصیتی، قلم و تشخیص قاضی، صیانت اجتماعی قضات نیز محترم شمرده شود.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در ادامه به مقوله نظارت قضایی پرداخت و بیان کرد: نظارت جزو آموزه های مهم دینی است و هیچ فردی در جامعه همچون قضات بی نیاز از نظارت نیستند و این امر از همه مدیران انتظار می رود.

وی هدف اصلی از نظارت را جنبه های آموزشی، مشورتی، ارتقاء سلامت و عملکرد مجموعه، حمایت و صیانت از همکاران دانست و اظهار داشت: هیچ گاه نظارت واقعی در مقابل استقلال قاضی نیست و اگر نظارت صحیح صورت بگیرد به استقلال قاضی کمک نیز خواهدنمود.

در این برنامه با حضور رییس کل، معاونان قضایی ستادی( محمد ملایی، عادل ترازوی زر و علی زمانی)، مهدی فلاح مدیر دفتر کل محاکم و تعدادی از مدیران و همکاران قضایی و اداری با اهدای لوح از زحمات باارزش محسن پور عبدالله تقدیر بعمل آمد و ابوالقاسم بازیار با دریافت ابلاغ خود از رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران به عنوان سرپرست جدید مجتمع قضایی عدالت معرفی گردید.

منبع:

1401/09/13
14:57:04
5.0 / 5
290
تگهای خبر: رئیس , سرپرست , معاون , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است