تولید هزاران فرصت شغلی در كشور

تولید هزاران فرصت شغلی در كشور به گزارش ثبت آسان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اعلام نمود: این ستاد از ابتدای تشكیل تابحال موفق به ایجاد 360 هزار فرصت شغلی بصورت مستقیم و غیرمستقیم در كشور شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، محمد مخبر روز یكشنبه در آیین بهره برداری از بزرگترین گلخانه هیدروپونیك كشور در بخش خشكرود زرندیه، اظهار نمود: ستاد اجرائی فرمان امام (ره) افزون بر 30 هزار پروژه كوچك و بزرگ در حوزه اشتغال و تولید كشور اجرا كرده است.
وی ادامه داد: این ستاد در 31 استان كشور فعال است و با عنایت به اینكه در شرایط كنونی كشور، هیچ ضرورتی بالاتر از تولید شغل نیست، محور اصلی فعالیت های ستاد هم توانمندسازی توسعه اقتصادی و تولید اشتغال است.
مخبر اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) 2 فعالیت اصلی تولید اشتغال و انگیزه در مردم را دارد و لازم است همه دلسوزان كشور هم این اهداف را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهند.
وی اضافه كرد: كشور با وجود ظرفیت ها و منابع مختلف آمادگی لازم برای كارآفرینی و اشتغال را دارد و باید به این نكته توجه كرد كه تولید شغل؛ تنها با ابزارهای دولت و حاكمیت میسر نمی گردد.
مخبر اضافه كرد: مشاركت مردم در طرح های اشتغال زا و بهره گیری از توان بومی با رویكرد دانش جهانی می تواند نجات بخش كشور باشد.
وی اظهار نمود: مقام معظم رهبری همواره بر سپردن امور و مشاركت دادن مردم در فعالیت های اقتصادی و اشتغالزا بعنوان درون مایه برنامه اقتصاد مقاومتی تاكید داشته اند زیرا تجربه ثابت كرده كه در هر جا به مردم اعتماد كردیم و امور را به آنها سپردیم، نتایج مناسبی بدست آمد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: یكی از راهبردهای این ستاد، مردم محور بودن فعالیت هاست و با این رویكرد310 طرح در بنیاد بركت با مشاركت مردمی اجرایی شده است.
وی خاطرنشان كرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از 190 مورد از این طرح ها خارج شده و مدیریت اجرایی را به صورت كامل به مردم واگذار كرده است.
مخبر اضافه كرد: طرح هایی كه مردم در آنها مشاركت دارند یا به آنها واگذار می شود، به محض اینكه از سودآوری آنها اطمینان حاصل شود، در بورس عرضه می شوند.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) اظهار داشت: تابحال در شهرستان زرندیه حدود یك هزار میلیارد ریال طرح توسط این ستاد اجرا شده و در صورت بهره برداری از بخش های دوم و سوم طرح گلخانه هیدروپونیك این شهرستان، سرمایه گذاری تا سقف 2هزار و 400 میلیارد ریال هم افزایش می یابد.
مخبر همینطور از در دست اجرا بودن طرح گاوداری 10 هزار راسی در زرندیه توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر تاسیس این گاوداری، پیش بینی شده با احداث كارخانه لبنیات در كنار این واحد، كره مورد نیاز كشور تامین و از واردات این محصول به كشور هم جلوگیری شود.
وی اظهار داشت: ارزش های مجموع طرح های قابل اجرا در شهرستان زرندیه، حدود سه هزار و 500 میلیارد ریال است كه پیش بینی می گردد تا سه سال آینده به بهره برداری برسند.

*** بهره برداری از بزرگترین گلخانه هیدروپونیك كشور با صرفه جویی 90 درصدی در مصرف آب
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان زرندیه هم در سخنانی اظهار داشت: 10 هكتار دیگر از این طرح، در 2 مرحله، تا آخر امسال به بهره برداری می رسد.
احمد قره بیگلو اظهار نمود: هزینه احداث پنج هكتار اولین مرحله این مجتمع گلخانه ای 800 میلیارد ریال است كه 400 میلیارد ریال از این حجم با استفاده از تسهیلات بانكی صندوق توسعه ملی و 400 میلیارد ریال دیگر هم سهم آورده و سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
مدیر جهاد كشاورزی شهرستان زرندیه خاطرنشان كرد: در مرحله نخست، این مجتمع گلخانه ای 200 شغل را به صورت مستقیم تولید كرد و محصولاتی از قبیل فلفل رنگی، گوجه فرنگی و خیار در آن كشت می گردد.
مدیر جهاد كشاورزی زرندیه اظهار نمود: محصولات این مجتمع گلخانه ای قابلیت صادراتی دارند و در همین راستا هم نخستین قرارداد با كشور روسیه منعقد شد.
قره بیگلو افزود: در این مجتمع از خدمات و تكنولوژی یك شركت اسپانیایی استفاده شده كه كار نظارت و تولید محصولات تا انتقال تكنولوژی را برعهده دارد.
یكی از مهمترین مزیت های این طرح گلخانه ای، صرفه جویی 90 درصدی در مصرف آب اعلام گردید.
این مجتمع توان سالانه 2 هزار تن محصول همچون برداشت روزانه 2 تن انواع خیار درختی را دارد.
شهرستان زرندیه از قطب های كشاورزی و صنعتی استان مركزی و اولین شهرستان در زمینه تولید پسته در سطح استان است.
همچنین با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سرپرست فرمانداری زرندیه و جمعی از مدیران استان مركزی، عملیات اجرایی مراحل دوم و سوم این مجتمع گلخانه ای شروع شد.

 

1396/11/01
14:04:00
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است