اصلاح نظام بانكی از ملزومات تحقق شعار سال است

اصلاح نظام بانكی از ملزومات تحقق شعار سال است ثبت آسان: شیراز- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی شیراز، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال پشتیبانی از كالای ایرانی از جانب رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: یكی از ملزومات تحقق عملی این شعار اصلاح نظام بانكی در كشور است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، جمال رازقی سه شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری فارس در شیراز اضافه كرد: بزرگترین مشكل تولید در كشور بحران قیمت تمام شده است كه عواملی مانند بانك، مالیات، تامین اجتماعی، قانون كار و فساد اداری تولید كننده این بحران هستند و واحدهای تولیدی را از كارآیی لازم باز داشته اند.
وی ادامه داد: خارج از سطح ملی، می توان با اتخاذ تصمیم هایی در سطح استانی، ضمن كمك به رونق تولید، اقدامات جدی در زمینه پشتیبانی از كالای ایرانی انجام داد كه یكی از زمینه های مهم كه نیاز به كار كارشناسی دارد مساله بانك هاست.
او اظهار نمود: هم اینك بانك ها در محاسبه سود و جرایم تاخیر و سود مركب دارای انحراف هایی هستند كه با مصوبه شورای پول و اعتبار مطابقت ندارد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاروزی شیراز اظهار داشت: خیلی از برخوردها و تصمیم های بانك ها مرتبط با بخش خصوصی ناعادلانه و غیر واقعی است و بخش خصوصی از اقدام بانك ها به ستوه آمده كه باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد تا بخش خصوصی با انگیزه و توان بیشتری برای تحقق شعار سال و رفع مشكلات اقتصادی كشور گام بردارد.
رازقی ادامه داد: فارس می تواند بعنوان استان پیشرو در بحث اصلاح نظام بانكی وارد شود و در این راه نیاز است كه سازمان بازرسی و دادستانی استان جلو تخلفات و اقدامات غیرقانونی بانك ها را بگیرند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی شیراز هم اظهار داشت: برای تحقق عملی شعار امسال، باید ساز و كاری اندیشیده شود تا هیچ حاشیه امنی برای كالای قاچاق وجود نداشته باشد.
محمدصادق حمیدیان اضافه كرد: بخش تولید پیش از رسیدن به مرحله تولید كالا، هزینه های بیمه، صندوق بیكاری، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عملكرد و درصد مالیات بر حقوق را پرداخت می كند اما كالای قاچاق بدون پرداخت هیچ هزینه به تولید داخل ضربه می زند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود، سال 1397 را سال پشتیبانی از كالای ایرانی نامگذاری كردند.
6122 /1876


1397/01/21
14:29:28
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است