درسه ماهه گذشته:

140هزارتن میوه و تره باراز هرمزگان صادرشد

140هزارتن میوه و تره باراز هرمزگان صادرشد ثبت آسان: بندرعباس – مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان اظهار داشت: امسال 140هزارتن انواع میوه و تره بار با تایید مراكز قرنطینه ای این سازمان به خارج از كشور صادر گردیده است.


حمید دولتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار نمود: همینطور از ابتدای فروردین تاكنون، 228هزارتن میوه و تره بار و دیگر محصولات با استفاده از گمركات هرمزگان ترخیص و وارد كشور شده است.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان خا طرنشان كرد: در سه ماهه امسال 100هزارتن انواع محصول هم با استفاده از گمركات این استان ترانزیت شده است.
وی یادآورشد: مراكز قرنطینه محصولات كشاورزی در بنادر شهید رجایی، باهنر، بندرلنگه و بندرجاسك فعال ترین مراكز قرنطینه ای كشور هستند.
دولتی میزان واردات محصولات كشاورزی با استفاده از مراكز قرنطینه ای هرمزگان در سال قبل را میلیون و 538هزارتن، صادرات را 657 هزارتن و ترانزیت این نوع كالاها را هم 390هزارتن اعلام
به قول این مقام مسوول در سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان هر محصول وارداتی باید دارای شرایط خاصی باشد كه توسط قرنطینه كشور تدوین و به استان های مختلف اعلام شده است.
وی اظهار داشت: ورود میوه های گرمسیری شامل موز، انبه، آناناس ونارگیل با دریافت مجوزهای لازم از سازمان حفظ نباتات آزاد و ورود درختچه بُن سای و گل بامبو و هر میوه دیگری كه شرایط ورود به كشور را نداشته باشد قاچاق به حساب می آید.
در اطلاعات منتشره سازمان جهاد كشاورزی هرمزگان تعداد مراكز قرنطینه ای این استان 12واحد اعلام شده كه تنها سه مركز آن دارای ساختمان و تجهیزات لازم است.
ورود و خروج همه محصولات كشاورزی شامل بذر، قلمه، نهال و سایر باید با رعایت موازین قرنطینه ای و تحلیل خطر، بر مبنای ماده 11و 12 قانون حفظ نباتات كشور و ماده 6و 7 آیین نامه اجرایی قانون مذكور و بند ث ماده 9 آیین نامه پدافند غیرعامل مرزبانی زیستی بایستی با نظارت مراكز قرنطینه ای انجام بشود.
در اطلاعات منتشره استانداری هرمزگان آمده است نزدیك به 53درصد از صادرات و واردات كشور از گمركات این استان انجام می گردد.
6149/2094


1397/03/21
14:53:28
5.0 / 5
5164
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است