وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تولید فولاد ایران سال قبل میلادی22 درصد رشد داشت

تولید فولاد ایران سال قبل میلادی22 درصد رشد داشت ثبت آسان: اصفهان- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با وجود آنكه متوسط رشد تولید جهانی فولاد در سال 2017 میلادی 6 درصد تخمین زده می شود، این رقم در ایران 22 درصد بوده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری روز سه شنبه در آیین افتتاح و بهره برداری طرح توسعه فولاد سبا در اصفهان با اشاره به اینكه تلاش ما تولید تعادل و تنوع دربخش های مختلف فولاد ومحصولات آن است، اضافه كرد: تنوع در تولید، صنعت فولاد را مقاوم و اقتصاد كشور را بیمه می كند.
وی حجم صادرات فولاد كشور را 9 میلیون تن در سال برآورد كرد و اظهار داشت: در بخش داخلی نیزسرانه مصرف فولاد كشور 230 كیلوگرم است كه باید به 400 كیلوگرم برسد.
شریعتمداری تصریح كرد: همینطور با اجرای طرح های فولاد سازی در كشور پیش بینی می گردد صادرات فولاد ایران در افق 1404 به 15 میلیون تُن در سال برسد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت رقم كنونی تولید فولاد در ایران را 34 میلیون تن در سال اعلام نمود و اظهار داشت: با طرح های توسعه در نظر است این رقم به 55 میلیون تن در افق 1404 برسد.
وی تصریح كرد: برای رسیدن به تولید 55 میلیون تُن فولاد در افق 1404، به هشت میلیارد یورو سرمایه و هم 6.5 میلیارد یورو سرمایه گذاری در بخش ریلی و چهار میلیارد یورو در بخش برق نیاز است.
وی اضافه كرد: فولاد مباركه اصفهان سهم یك درصدی از تولید ناخالص داخلی و پنج درصدی صنعت كشور را بخود اختصاص داده و تمام زنجیره تولید فولاد را دراختیار دارد.
شریعتمداری با اشاره به اینكه 84 درصد آنچه در صنعت فولاد به كار گرفته می گردد محصول متخصصان ایرانی است، اظهار داشت: صنعت فولاد كشور بیش از 2هزار و 800 واحد صنعتی بزرگ و كوچك تجهیزات و امكانات صنعت فولاد را پشتیبانی كرده و فناوری های روز جهان را در این بخش بومی سازی می كند.
وی اظهار داشت: فولاد مباركه درجهت حل مشكل آب منطقه، نقش مهمی را به عهده گرفته است به گونه ای كه میزان آب دریافتی این شركت از ابتدا تابحال به یك هفتم كاهش یافته و تلاش های گسترده ای در مورد تولید زیرساخت های آب برای منطقه داشته است.
وی افزود: این شركت سه هزار و 800 میلیارد تومان منابع مالی خویش را با نرخ 12 درصد در اختیار واحدهای تولیدی همكار با فولاد مباركه اصفهان قرار می دهد كه نقش مهمی در افزایش پایداری و پویایی این شركت ها دارد.
وی در انتها اظهار داشت: به رغم مشكلاتی كه اقتصاد كشور در مدت اخیر با آن مواجه بوده، بیش از 230 واحد صنعتی در كشور احیا شده است.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: هرچند واحدهای صنعتی با مشكلات اخیر ریزشهایی داشته اند اما در مجموع صنعت كشور پویاست و با موفقیت از این مخاطرات عبور خواهد نمود.
بهره برداری از طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا از زیر مجموعه های شركت فولاد مباركه اصفهان امروز سه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت شروع شد.
در این مراسم همینطور چهار طرح نیروگاه 25 مگاواتی برق فولاد سبا، تصفیه خانه پساب های صنعتی فولاد مباركه، احداث كارخانه آهك كلسینه شركت فولاد سنگ مباركه و طرح تقلیل فشار گاز فولاد مباركه به صورت همزمان به بهره برداری رسید.
طرح توسعه فولادسازی و نورد پیوسته سبا با سرمایه گذاری حدود 220 میلیون یورو (146 میلیون یورو و 2 هزار و 536 میلیارد ریال ) اجرا شده و با بهره برداری از آن، ظرفیت تولید محصولات فولاد سبا از 750 هزار تُن به یك میلیون و 600 هزار تُن در سال افزایش می یابد.
تولیدات این مجتمع شامل كلاف نورد گرم، ورق های فولادی و ورق آجدار است و با اجرای طرح توسعه آن برای 150 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی می گردد.
معاون اول رئیس جمهوری بمنظور افتتاح و رونمایی از چند پروژه عمرانی و حضور در شورای اداری امروز سه شنبه وارد اصفهان شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر اقتصادی و دارایی و شماری از اعضای كمسیون های ' صنایع و معادن ' و ' اقتصادی ' مجلس شورای اسلامی اسحاق جهانگیری را در این سفر همراهی می كنند.
ت/ 7134 / 7153


1397/04/19
13:19:47
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است