تعاون روستایی به دنبال خرید سهام شركت خدمات حمایتی است

تعاون روستایی به دنبال خرید سهام شركت خدمات حمایتی است ثبت آسان: تهران - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مركزی تعاون روستایی ایران اعلام نمود: این سازمان با جدیت به دنبال تامین نقدینگی برای خرید سهام شركت خدماتی حمایتی كشاورزی برای ساماندهی تامین و عرضه كود است.


به گزارش روز یكشنبه ایرنا از سازمان مركزی تعاون روستایی ایران، 'حسین شیرزاد' اضافه كرد: برای ساماندهی كود، رفع موانع و مشكلات موجود در تأمین و تدارك كودهای شیمیایی بخصوص كود اوره
جلسات هماهنگی با معاون زراعت وزارت جهاد كشاورزی برگزار گردید تا مساله ناهماهنگی سالهای گذشته برطرف شود.
وی اضافه كرد: طی دو ماه گذشته 94 هزار و 340تن كود اوره از مجتمع های پتروشیمی پنج گانه داخلی خریداری و توزیع آن برحسب هماهنگی به عمل آمده با معاون بهبود تولیدات گیاهی استان ها برپایه سهمیه تخصیصی انجام پذیرفته است.
وی، خرید شبكه تحت پوشش تعاونی های روستایی كشور از پتروشیمی های پنج گانه داخلی را با تعامل معاونت زراعت وزارت جهاد كشاورزی در خصوص دریافت تأییدیه های لازم از معاونت بهبود تولیدات گیاهی استان ها با عنایت به تمهیدات صورت گرفته در سال جاری، تأییدیه تأمین و توزیع سهمیه كود اوره تخصیصی توسط معاونت زراعت در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه استان ها دریافت و اسناد برای معاونت زراعت در امر ساماندهی كود و بهبود تغذیه گیاه ارسال شده است.
شیرزاد اظهارداشت: هركیلوگرم كود اوره با قیمت مصوب 6 هزار و 125 ریال از مجتمع های پتروشیمی پنج گانه داخلی خریداری شده است.
به گفته وی، طبق مصوبه تیرماه امسال دولت و دستور ریاست جمهوری در خصوص ثابت ماندن قیمت كود اوره كه منجر به آزاد شدن سهمیه خرداد ماه از پتروشیمی رازی و خرید تیر ماه امسال شد.

** راه اندازی سامانه نپ برای پخش نهاده ها
معاون وزیر جهادكشاورزی از طریق اندازی سامانه نهاده پخش (نپ) در استان ها خبرداد و اظهار داشت: این سامانه به شكل آزمایشی در آبسرد دماوند اجرا و از ماه آینده در سطح شبكه تحت پوشش تمامی استان ها عملیاتی خواهد شد.
وی اضافه كرد: افزایش سهمیه تولید و فرآوری بذر اصلاح شده گندم و جو در شبكه تعاونی های تولید كشاورزی كشور از 150 به 170 هزار تن كه با كسر از سهمیه شركت خدمات حمایتی كشاورزی اتفاق افتاده و به سهمیه شبكه تحت پوشش در استان های اردبیل، گلستان، سمنان، همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، قزوین و كردستان اضافه شده است.
شیرزاد اضافه كرد: چهار واحد فنی و تولیدی، 6 واحد بوجاری و 2 مركز جمع آوری شیر در سطح شبكه تحت پوشش تعاونی های روستایی كشور تولید و توسعه یافته است كه از اهم فعالیت ها و برنامه ریزی های جدید این سازمان است.
اقتصام**9186 ** 1559


1397/05/07
14:26:30
5.0 / 5
5914
تگهای خبر: تولید , خدمات , سازمان , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است