تولید كنندگان فولاد ژاپن به آمریكا اخطار دادند

تولید كنندگان فولاد ژاپن به آمریكا اخطار دادند ثبت آسان: پكن- به دنبال هشدارهای چین به آمریكا در مورد تشدید جنگ تجاری دو كشور، این دفعه فولادسازان و تولید كنندگان این فلز به آمریكا اخطار دادند كه افزایش تعرفه خودرو را تحمل نخواهند كرد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا فولاد سازان ژاپنی در اطلاعیه ای كه تارنمای فدراسیون فولاد سازان این كشور روز شنبه منتشر نموده است آورده اند كه تعرفه روی فراورده های فولادی از جانب آمریكا را تحمل كرده اند اما افزایش تعرفه خودرو را برنمی تابند.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا دستور داده است تا مبحث افزایش تعرفه خودرو بررسی شود و همزمان تعرفه 25 درصدی روی فولاد وارداتی از ژاپن و چند كشور دیگر در نظر گرفته است.
شركت 'نیپون' بزرگترین تولید كننده فولاد در گزارشی كه تارنمای ژاپن تودی به آن اشاره كرده آورده است كه سود این شركت از ماه آوریل تابحال بعد از اعمال تعرفه های آمریكا 19 درصد كاهش یافته است.
این شركت در گزارش خود خاطر نشان كرده است در سال 3 میلیون و 500 هزار تن مواد تولید می كند كه برای ساخت خودروهایی استفاده می گردد كه به آمریكای شمالی صادر می گردد و تعرفه های آمریكا بر روی این خودروها می تواند یك نگرانی بزرگ باشد.
كشورهای چین، ژاپن و اتحادیه اروپا به صورت مشترك به برنامه آمریكا برای افزایش تعرفه بر روی واردات خودرو اعتراض كرده و این مورد را سبب شروع یك نبرد گسترده تر تجاری می دانند نبردی كه به اعتقاد كارشناسان، مردم آمریكا بازنده اصلی آن هستند.
این كشورها با انتشار بیانیه های مشترك این تصمیم آمریكا و بازرسی های مذكور این كشور برای در نظرگرفتن تعرفه روی خودروهای وارداتی را محكوم كرده اند.
موضوع اعمال تعرفه ها از ماه می (اردیبهشت) امسال آغاز شد و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا اعلام نمود كه دستور نظارت بر بازار و ورود خودروها و قطعات از كشورهای مختلف را صادر كرده است.
در این میان چین كه درگیر جنگ تجاری بزرگی با آمریكا شده است این اقدام را غیرسازنده توصیف كرده و وزارت بازرگانی چین از تاثیرات منفی تصمیم های نابخردانه ترامپ و دولت وی بر تجارت جهانی ابراز نگرانی كرده است اما وضعیت برای ژاپن به مراتب نگران كننده تر است چونكه این كشور نزدیك به 40 درصد از خودروهای صادراتی به آمریكا را به خود اختصاص می دهد.
ژاپن كه خویش را متحد نظامی آمریكا می داند در ماه های گذشته برای دلخوشی ترامپ هر امتیازی به دولت وی داده و 'شینزو آبه' نخست وزیر این كشور هم در دوره های مختلف با رییس جمهوری آمریكا دیدار كرده است اما هیچكدام از این اقدامات مانع تعرفه های فزاینده آمریكا بر توكیو نشد.
'هیروشیگه سیكو' وزیر تجارت، صنایع و اقتصاد ژاپن بر این مورد تاكید می ورزد: آمریكا در حال نادیده گرفتن مقررات سازمان تجارت جهانی است در صورتیكه باید بداند كشورها متعهد به مقررات و ضوابط هستند.
سیكو می افزاید: این تعرفه ها اگر اعمال شود در واقع شروع یك تحریم بزرگ برای ژاپن به حساب می آید و این كل بازار جهانی را دچار تنش و هرج و مرج می كند.
آساق**231**1904**


1397/05/13
13:16:57
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است