637 كیلو زعفران در استان مركزی تولید می گردد

637 كیلو زعفران در استان مركزی تولید می گردد ثبت آسان: اراك - مدیركل دفتر امور اقتصادی و بین الملل استانداری مركزی اظهار داشت: بیش از 637 كیلوگرم زعفران سالانه در نقاط مختلف این استان تولید می گردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، «محمود نعمتی» روز دوشنبه در اولین نشست كارگروه گیاهان دارویی استان مركزی در محل استانداری این استان، اضافه كرد: 6 هكتار از اراضی كشاورزی این استان زیر كشت زعفران است و قابلیت توسعه آن هم وجود دارد.
وی افزود: بیش از 716 هكتار از اراضی كشاورزی استان مركزی زیر كشت گل محمدی است كه امسال یكهزار و 400 تن ازاین اراضی برداشت محصول شده است.
مدیركل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری مركزی تصریح كرد: یكهزار و 600 تن انواع داروهای گیاهی هر سال در نقاط مختلف این استان كشت می گردد كه توجه ویژه به این بخش گام مهمی در جهت تولید ثروت و تولید اشتغال پایدار می باشد.
وی بیان كرد: با عنایت به كمبود آب در استان مركزی توسعه كشت های كم آب بر از قبیل گیاهان دارویی می تواند ضمن حفظ ظرفیت كشاورزی استان گام مهمی در جهت صرفه جویی باشد.
نعمتی افزود: شناخت ظرفیت گیاهان دارویی در قالب تحقیقات مهمترین عامل موثر در توسعه كشت این گیاهان است كه باید مورد توجه مراكز تحقیقاتی و پژوهشی جهاد كشاورزی استان قرار گیرد.
وی افزود: توسعه كشت گیاهان دارویی حركتی پرارزش و سرمایه گذاری پایدار در جهت ارزآوری، اشتغال و حفظ آب و خاك است.
مدیركل دفتر اقتصادی و امور بین الملل استانداری مركزی اظهار داشت: ستاد كشت گیاهان دارویی این استان به ریاست استاندار تشكیل شده و اعضا و كمیته های تخصصی هم تا حدود زیادی مشخص شده است.
وی اضافه كرد: توسعه فناوری، فرآوری، بازاریابی و آموزش مهمترین اركان ستاد كشت داروهای گیاهی استان مركزی است كه دستگاه های خصوصی و دولتی عضو این ستاد باید برنامه های خویش را حول این محورها تدوین كنند.
نعمتی تصریح كرد: شرایط موجود كشت داروهای گیاهی و ظرفیت اسمی استان از قبیل تنوع و میزان كشت و ظرفیت صادرات باید از جانب اعضای ستاد مشخص شده و سپس نقش راهی برای بهره گیری از همه ظرفیت موجود تدوین شود.
86 هزار هكتار از اراضی استان مركزی زیر كشت گیاهان دارویی است.
3017/6013/


1397/07/02
14:42:56
5.0 / 5
4527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است