مهمترین هدف پرداخت تسهیلات، دفاع از حقوق كارگران است

مهمترین هدف پرداخت تسهیلات، دفاع از حقوق كارگران است ثبت آسان: قم - سرپرست استانداری قم اظهار داشت: هدف اصلی دولت از نمایش تسهیلات به واحدها و كارخانجات تولیدی دفاع از حق و حقوق كارگران است، از این رو واحدهایی دریافت كننده این تسهیلات باید همه نیروی كار تعدیل شده خودرا به كار بازگردانند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، سید محمد رضا هاشمی عصر پنجشنبه در نشست صمیمی با تشكل های كارگری قم در سالن جلسه های معاونت سیاسی اجتماعی استانداری گفت: تثبیت اشتغال و پشتیبانی از سرمایه گذاران از سیاست های دولت می باشد، و دراین رابطه پارسال به واحدهای تولیدی صنعتی استان حدود پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات داده شد.
وی اظهار داشت: كارفرمایان نباید از تسهیلات دریافتی فقط برای تسویه بدهی های خود استفاده كنند، بلكه آنرا در چرخه اقتصادی استان باز به كار گیرند.
وی اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از 2 هزار و 300 واحد صنعتی در قم فعال است و مهمترین هدف استانداری حفظ وضع موجود است.
قم دارای هفت شهرك صنعتی شكوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود می باشد.
بیش از 90 درصد واحدهای صنعتی قم مربوط به صنایع كوچك و متوسط است، همین طور بیشتر از 53 هزار تن در واحدهای صنعتی این استان فعالیت می نمایند.
سرپرست استانداری قم همین طور با اشاره به حضور كارگران در هشت سال دفاع مقدس، انتخابات ها و سایر عرصه های حساس و مهم نظام و كشور، اضافه كرد: كارگران درحال حاضر بلا پذیرترین قشر جامعه محسوب می شوند، از این رو اگر به دنبال رفع بلا های اجتماعی هستیم، باید برای حل مشكلات معیشتی آنها اهتمام نماییم.
هاشمی با اشاره به برگزاری منظم كمیسیون كارگری استان، اظهار داشت: این كمیسیون برخلاف گذشته هر ماه تشكیل جلسه می دهد، و در بازدید میدانی از واحدهای تولیدی در شهرك های صنعتی استان باز تصمیم های خوبی درباب مالیات، بیمه و دیگر مسائل در رابطه با جامعه كارگری اتخاذ میگردد.
وی بابیان اینكه كمیسیون كارگری زیر مجموعه شورای تامین استان به حساب می آید از این رو تلاش میگردد كه سوژه های صنفی كارگری به معضلات اجتماعی و امنیتی تبدیل نشود، اضافه كرد: استانداری از هیچ گونه تلاشی برای برطرف شدن مشكلات كارگران مضایقه نمی كند، و همواره در خدمت این قشر زحمتكش قرار دارد، و آماده است تا دو نماینده از تشكل های كارگری استان در جلسه های كمیسیون كارگری حضور داشته باشند، چونكه بدون اطلاع از وضعیت كارگران امكان تصمیم گیری برای آنها نیست.
حدود 2 میلیون تن در خانه كارگر كشور عضو هستند كه 18 هزار تن آن مربوط به خانه كارگر قم است.
جمعیت كانون انجمن كارگران ساختمانی كشور باز 900 هزار تن است كه 20 هزار تن از اعضای آن برای انجمن ساختمانی قم تشكیل می دهد.
22 هزار كارگر ساختمانی در قم دارای كارت مهارت از فنی و حرفه ای بوده و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
استان قم همین طور دارای 185 تشكل كارگری و كارفرمایی است.
7403/ 6133/


1397/09/01
20:45:33
5.0 / 5
4466
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است