با رشد 56 میلیون مترمكعبی تحقق می یابد؛

ایران در یك قدمی ثبت ركورد تولید از بزرگ ترین میدان گاز جهان

ایران در یك قدمی ثبت ركورد تولید از بزرگ ترین میدان گاز جهان ثبت آسان: مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس از افزایش روزانه 56 میلیون مترمكعبی برداشت گاز از میدان پارس جنوبی تا اختتام امسال آگاهی داد و اظهار داشت: با دستیابی به این ظرفیت، ركورد تازه ای در تولید از بزرگ ترین میدان گازی جهان ثبت میگردد.


به گزارش عصر شنبه تارنمای وزارت نفت، محمد مشكین فام اضافه كرد: حالا ایران از میدان مشترك پارس جنوبی، روزانه 580 میلیون مترمكعب گاز برداشت می كند كه با تحقق برنامه های توسعه ای، این رقم تا اختتام امسال افزایش قابل توجهی می یابد.
وی افزود: با بهره برداری از هر یك از فازهای پارس جنوبی تولید ناخالص ملی به میزان یك درصد افزایش می یابد، در حالیكه هیچ یك از حوزه های اقتصادی در سطح ملی چنین تاثیری را در بهبود شاخص اقتصادی كشور ندارند.
مدیرعامل شركت نفت و گاز پارس یادآوری كرد: با نزدیك شدن به فصل زمستان و لزوم تامین پایدار و مستمر نیاز گازی كشور، بهره برداری از فازهای در حال توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری به خود گرفته است.
وی اظهار داشت: شركت نفت و گاز پارس همواره در راه پشتیبانی از پیمانكاران داخلی و رونق فضای كسب وكار برای حضور فراگیر و مشاركت بخش خصوصی گام برداشته است.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، منطقه پارس جنوبی گسترده ترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است و بعنوان بزرگ ترین منطقه صادراتی میعانات گازی كشور شناخته میگردد.
در بخش ایرانی این میدان، ذخیره گاز 14 تریلیون مترمكعب گاز به همراه 18 میلیارد بشكه میعانات گازی است كه هشت درصد كل گاز دنیا و نزدیك به نیمی از ذخایر گاز كشور را شامل میگردد.
تولید گاز از ۱۰ فاز نخست پارس جنوبی در سال 13۹۲، نزدیك به 285 میلیون مترمكعب بود كه این میزان با بهره برداری از ۱۱ بخش جدید پارس جنوبی به 560 میلیون مترمكعب در روز افزایش یافته است.

اقتصام*2022*1961*


1397/09/24
18:57:18
5.0 / 5
4280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است