ناوگان ماشین آلات سنگین راهداری بوشهر نوسازی می گردد

ناوگان ماشین آلات سنگین راهداری بوشهر نوسازی می گردد به گزارش ثبت آسان مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اظهار داشت: ناوگان ماشین آلات سنگین راهداری این استان بعنوان اولین تجربه كشوری نوسازی می گردد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، حمید رضا علم روز سه شنبه به مناسبت 26 آذر روز راهداری و حمل ونقل درجمع خبرنگاران اضافه كرد: در این ارتباط 11 دستگاه ماشین آلات سنگین شامل 6 دستگاه لودر و كمرشكن، 2 كمپرسی و بالابر، 2 بیل مكانیكی و جرثقیل، یك دستگاه جاروی مكانیزه خیابانی به راهداری استان تحویل خواهد شد.
وی بیان كرد: نوسازی ناوگان ماشین آلات سنگین راهداری برای تقویت این بخش برای عرضه خدمات بهینه در راه ها و معابر بین شهری و روستایی است.
علم تصریح كرد: برای نوسازی ناوگان ماشین آلات سنگین در استان بوشهر 41 میلیارد و 600 میلیون ریال اعتبارمصوب داشتیم كه از این میزان 37 میلیارد ریال اعتبار تابحال تخصیص یافته است.
وی در ارتباط با كاهش تلفات جاده ای در استان بوشهر اظهار داشت: با عنایت به بهبود وضعیت راه ها تلفات جاده ای در هشت ماه گذشته در جاده های برون شهری 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش نشان داده است.
علم خاطرنشان كرد: همینطور در حوزه موتور سواری با عنایت به فرهنگ سازی و توزیع بیشتر از 12 هزار كلاه ایمنی بین روستائیان 37 نفر در هشت ماه گذشته براثر حوادث ناشی از موتورسیكلت كشته شدند كه نسبت به سال قبل 30 درصد كاهش نشان داده است.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اظهار داشت: تلاش می گردد با ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایمنی از تعداد كشته های ناشی از حوادث جاده ای در بخش های مختلف كاسته شود.
وی در باره سیستم هوشمند جاده ای اظهار داشت: 95 درصد محورهای ارتباطی استان بوشهر به سامانه های هوشمند جاده ای و رصد و مدیریت جریان تردد و ترافیك به كمك تكنولوژی پیشرفته سامانه های حمل و نقل هوشمند مجهز است.
علم خاطرنشان كرد: استان بوشهر همچون استان های پیشرو در بخش استفاده از سامانه های هوشمند جاده ای در كشور است و تنها 2 محور ارتباطی اهرم - برازجان و طاهری - سیراف - جم هنوز به این سیستم مجهز نشده و تلاش می گردد با تامین اعتبار امسال این محور ها هم به این سامانه مجهز شود.
وی تصریح كرد: تردد و ترافیك در همه محورهای شریانی و اصلی استان بوشهر به كمك 52 سامانه كنترل سرعت، 54 سامانه تردد شمار برخط، 17 سامانه نظارت تصویری، چهار سامانه توزین در حال حركت و 9 سامانه پیام متغیر جاده ای مركز مدیریت راه ها كنترل و مدیریت می گردد.
علم، یكهزار و 200 كیلومتر خط كشی، انجام 103هزار و 126 مترمربع لكه گیری، آسفالت، لایروبی و بسترسازی 9هزار و 400 دستگاه پل با 14 هزار دهانه، تعمیر، نصب و شست و شوی بیشتر از 3هزار مترمربع تابلو و علائم جاده ای، نصب 50 چراغ چشمك زنف 30 برج روشنایی، راه اندازی 6كیلومتر روشنایی طولی جدید و تعمیر و نگهداری 50 كیلومتر روشنایی مسیر در راه های استان ازجمله كارهای انجام شده در یك سال قبل است.
وی در ارتباط با مجتمع های بین راهی در استان بوشهر اظهار داشت: تابحال 14 مجتمع بین راهی در این استان فعال و 16 مجتمع دیگر هم در دست اجراست كه با بهره برداری ازاین تعداد مجتمع بین راهی نیاز كاربران در سطح محورهای ارتباطی استان تامین می گردد.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاه ای استان بوشهر اظهار داشت: به منظور كاهش مرگ ومیر عابران پیاده و ایمنی عبور و مرور دانش آموزان با اجرای طرح ایمن سازی مدرسه های حاشیه راه ها، علاوه بر ایمن سازی فیزیكی 25 مدرسه درحاشیه راه های استان، نصب 2 دستگاه پل مخصوص عابر پیاده بر راه ها و تبدیل و هموار سازی و رنگ آمیزی چندین دهانه پل جاده ای برای تردد ایمن دانش آموزان، یكهزار و 500 دانش آموز هم با مفاهیم ایمنی و مقررات ترافیكی بخصوص گذر از عرض جاده آشنا شدند.
وی خاطرنشان كرد: استان بوشهر دارای چهار هزار و 334 كیلومتر راه شامل 671 كیلومتر بزرگراه، 572 كیلومترراه اصلی، 845 كیلومتر راه فرعی و 2هزار و 246 كیلومتر راه روستایی است.
6043/6047


1397/09/25
13:58:59
5.0 / 5
4558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است