همایش عشایر خوزستان با محوریت حبس زدایی از زندان ها برگزار گردید

همایش عشایر خوزستان با محوریت حبس زدایی از زندان ها برگزار گردید ثبت آسان: همایش بزرگ سران قبایل و عشایر عرب و بختیاری ساكن در خوزستان با شعار «رهایی بدهكارانِ غیربزهكار» در اهواز برگزار گردید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی ستاد دیه كشور، سید اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه كشور، آیت الله محسن حیدری آل كثیر امام جمعه موقت اهواز، فرهاد افشارنیا رئیس كل دادگستری و علیرضا بابایی مدیركل زندان های استان خوزستان همچون میهمانان این مراسم بودند.
«تاكید بر بهره مندی از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس»، «حذف عناوین مجرمانه از برخی افعال و خطایا»، «توجه حداكثری از ظرفیت های استانی در جهت آزادی محكومان مالی»، «دعوت شیوخ عرب و عشیره ها در زمینه دریافت گذشت از شكات»، «مختومه كردن پرونده های مهریه در خارج از محكمه و حتی المقدور تلاش در زمینه برقراری سازش بین زوجین»، «استفاده از شیوه های نوین در جذب كمك های مردمی»، «تسهیل در عرضه تضامین بانكی در قبال مددجویان ستاد دیه» و «ارائه خدمات آموزشی با محوریت جلوگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان» همچون موضوعاتی بود كه از جانب مسئولین قضائی و همینطور رؤسای طوایف بختیاری و عشایر عربی در این برنامه سه ساعته عنوان شد.
در مورد جمعیت اعراب ساكن در ایران باآنكه آمار دقیقی وجود ندارد اما استان خوزستان به علت همجواری با كشور عراق در بعضی شهرها و روستاها بعضاً میزبان جمعیت صد در صدی اقوام عربی است. برای همین خوزستان را می توان در صدر استان هایی اربعه ای قرار دارد كه تراكم عربی در آن پررنگ تر است. با توجه به این ظرفیت ستاد دیه همواره تعامل خویش را با بزرگان و رؤسای این قبایل حفظ نموده و در سایه این همكاری خیلی از پرونده های مربوط به بدهكاران مالی و دیه را در كمترین زمان و بدون ورود در چرخه قضائی با بهترین نتایج مختومه كرده است.1397/11/17
13:34:59
5.0 / 5
4874
تگهای خبر: بانك , خدمات , رئیس , مدیرعامل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است