مرخصی مشایی تمدید گردید

مرخصی مشایی تمدید گردید ثبت آسان: مرخصی اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر دولت احمدی نژاد برای چند روز دیگر تمدید گردید.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، اسفندیار رحیم مشایی كه از روز یكشنبه پنجم اسفندماه از زندان اوین به مرخصی آمده بود برای چند روز دیگر مرخصی اش تمدید گردید.
اسفندیار رحیم مشایی، معاون وقت احمدی نژاد در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۹۶ در حال خروج از منزل بقایی بازداشت شد.
عبدالله پور، وكیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی در آن زمان گفته بود كه احتمالاً موكلم به علت اقدام اخیر در مورد آتش زدن حكم آقای بقایی دستگیر شده است.
سوم شهریورماه و ۱۱ شهریور ماه سال جاری نخستین و دومین (آخرین) جلسه رسیدگی به اتهامات اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهور سابق در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار گردید.
غلامحسین اسماعیلی رئیس كل دادگستری استان تهران چهارشنبه ۲۱ شهریور سال ۹۷ با بیان جزئیات حكم صادره برای مشایی از جانب شعبه اول دادگاه انقلاب اظهار داشت: در سه فقره عنوان اتهامی رحیم مشایی دایر بر اجتماع و تبانی برای ارتكاب جرم ضد امنیت ملی مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس، در ارتباط با تبلیغ ضد نظام به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل یك سال حبس و همینطور به افترا توهین به مقامات قضائی به جهت انجام وظیفه به شش ماه حبس محكوم شد.
او همینطور اظهار نمود: از آنجایی كه اتهامات اسفندیار رحیم مشایی سه فقره اتهامی بود در اجرای ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی دادگاه الزاماً باید در مورد هر یك از عناوین اتهامی حداكثر مجازات قانونی را مورد حكم قرار می داد. بدیهی است كه با عنایت به تعدد اتهامات و آرای صادره، مجازات اشد (پنج سال حبس) در صورت تأیید از ناحیه دادگاه تجدید نظر استان قابلیت اجرا را خواهد داشت.
جلسه دادگاه تجدیدنظر اسفندیار رحیم مشایی كه چندی قبل از جانب شعبه اول دادگاه انقلاب به پنج سال حبس محكوم شد، (چهارشنبه ۱۴ آذرماه) در شعبه ۳۶ تجدیدنظر دادگاه انقلاب برگزار گردید.1397/12/10
19:51:44
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: رئیس , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است