در گزیده اخبار سیاسی ۱۶ و ۱۷ اسفند بخوانید؛

گزارشی محرمانه از گرانی ها، حمایت دیپلماتیك انگلیس از زاغری، انتصاب رئیس قوه قضاییه با حكم رهبری

گزارشی محرمانه از گرانی ها، حمایت دیپلماتیك انگلیس از زاغری، انتصاب رئیس قوه قضاییه با حكم رهبری ثبت آسان: درخواست نتانیاهو از جهان برای پیشگیری از دور زدن تحریم ها توسط ایران، دستگیری ۳ تیم تروریستی در غرب كشور، انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به ریاست قوه قضائیه، بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت، گفت وگوی ظریف با وزیر خارجه عراق در آستانه سفر روحانی به این كشور، برگزاری نخستین دور رایزنی های حقوقی ایران و روسیه در مسكو، اعطای حمایت دیپلماتیك به نازنین زاغری از طرف دولت انگلیس و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز پنج شنبه و جمعه، شانزدهم و هفدهم اسفند ماه ۱۳۹۷ است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، وزیر اطلاعات با بیان اینكه طی چند روز گذشته سه تیم تروریستی در منطقه غرب شناسایی و دستگیر شدند، اظهار داشت: این تیم ها با هدف ایجاد ناامنی و انجام اقدامات ضد امنیتی فعالیت می كردند كه شناسایی شدند.


حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حكمی حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی را به ریاست قوه ی قضائیه منصوب كردند.
مروری بر زندگینامه و سوابق ابراهیم رییسی؛ رئیس جدید قوه قضاییه كیست؟
مدیر كل روابط عمومی قوه قضائیه: مراسم تودیع و معارفه رئیس قوه قضائیه ۲۰ اسفند انجام می شود


حجت الاسلام سید كاظم صدیقی، خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاكید بر اینكه بیانیه رهبر معظم انقلاب در گام دوم پاسخگوی تمامی شبهات است و تصویر كلی از نظام اسلامی چهل ساله به حساب می آید، اظهار داشت: علم است كه دنیای غرب را برای استعمار مجهز كرده است. سلاح علم را باید جوانان ما در دست بگیرند و این غارتگران را از مسند كنار بگذارند.
همین طور حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سوژه بررسی FATF تصریح كرد: مصلحت نظام را مبنا قرار می دهیم نه هوا و هوس ها را. وی خطاب به اروپایی ها اظهار داشت: اروپایی ها ما بچه نیستیم و اگر شما چنین تصوری كردید بدانید عاقل مردتر از شما هستیم.


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به اینكه دولت تصمیم گرفته كه ۲۵ رقم كالا اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومان بدست مردم برسد، خاطر شان كرد: در روند اجرا برخی از این موارد درست اجرا شده و در بعضی موارد باز شاهد نابسامانی هستیم و برای غلبه بر این مشكلات لازم است همه در كنار هم باشیم و نظارت همگانی شكل بگیرد تا یك دلال نتواند نظم امور را بهم بزند.
رئیس جمهور در نشست خبری درانتها سفر دو روزه به استان گیلان تصریح كرد: مسئله محیط زیست در تمام طرح ها در اولویت ما قرار دارد، ولی باید آب را به مردمی كه به آن نیاز دارند برسانیم.


معاون سیاسی وزیر كشور در حاشیه همایش فرمانداران و مدیران كل سیاسی و انتخابات سراسر كشور درباره طرح استانی شدن انتخابات بیان اظهار داشت: احتمالاً طرح استانی شدن انتخابات، تفاوت هایی با سیاست های كلی انتخابات دارد.
همین طور حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در همایش فعالان جبهه پایداری استان تهران اظهار داشت: ما با هیچ كسی از قبل نمی بندیم، فقط نگاه می نماییم كه چه كسی اصلح است، چه از پایداری باشد چه نباشد چونكه تجربه ائتلاف را داریم و نتیجه آنرا هم دیدیم كه حتی یك نفر از فهرست وارد مجلس نشد.
رئیس مركز پژوهش های مجلس باز از ارسال گزارش محرمانه درباره " گرانی های اخیر " به مسئولان كشورخبر داد و اضافه كرد: گزارشاتی به مقامات مسئول درباره دلیلهای گرانی های اخیر نمایش شده است و بخش زیادی از این گزارش ها طبقه بندی و محرمانه بوده كه ما به مجلس و مسئولان كشور نمایش كرده ایم.


بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت
وجود برخی مغایرت های شرعی، قانون اساسی و ابهام در لایحه بودجه ۹۸
نظرات شورای نگهبان در مورد بخش عمده ای از لایحه بودجه ۹۸ به مجلس ارسال می شود


وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق در آستانه سفر روحانی به این كشور در گفت وگویی تلفنی درباب آخرین تحولات روابط دو جانبه و تمهیدات سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق گفت و گو و تبادل نظر كردند.


نخستین دور رایزنی حقوقی بین مدیران كل حقوقی وزارت امور خارجه ایران و روسیه با حضور «عباس باقرپور اردكانی» مدیركل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «یوگنی زاگاینوف» مدیركل حقوقی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه با هدف گسترش و تعمیق مناسبات فیمابین، در مسكو انجام شد.
سفارت سوییس در تهران در واكنش به انتقاد مخاطبان ایرانی نسبت به توییت این سفارتخانه در معرفی اسكناس جدید 1000 فرانكی و ارزش گذاری آن با برخی محصولات و خدمات همچون زعفران و پسته ایرانی، اعلام نمود كه این توییت صرفا یك مقایسه بوده است. سفارت سوئیس در تهران پیشتر در صفحه رسمی خود در توئیتر اعلام نموده بود: هفته آینده، بانك ملی سوئیس، از اسكناس جدید ۱۰۰۰ فرانكی، تقریباً معادل ۱۳ میلیون تومان یكی از ارزشمندترین اسكناس های بانكی در جهان رونمایی می نماید.


بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینكه نفت ایران قاچاق می شود، اظهار داشت كه رژیم صهیونیستی می تواند در صورت ضرورت جلوی آنرا بگیرد. نتانیاهو همین طور از همه قدرت های جهان خواست تا مانع از دور زدن تحریم های آمریكا از طرف ایران شوند.


سخنگوی وزارت خارجه در واكنش به بیانیه پایانی نشست «كمیته چهار جانبه وزرای خارجه اتحادیه عرب» اظهار داشت: بیانیه های فاقد ارزش و غیرسازنده این كمیته هیچ حاصل و دستاوردی جز تعمیق بی اعتمادی هر چه بیشتر و افزایش شكاف در روابط میان كشورهای منطقه نخواهد داشت. كشورهای عضو این كمیته به خوبی واقفند كه این بیانیه دیدگاه همه كشورهای منطقه نیست و تنها منعكس كننده نگرش خاص برخی كشورهاست.
بهرام قاسمی همین طور حمله انتحاری به یك گردهمایی در شهر كابل كه بعضی از مقامات و شخصیت های دولتی افغانستان باز در آن حضور داشتند را شدیداً محكوم نمود و اظهار داشت: داعش با دست زدن به اینگونه اقدامات غیرانسانی، پراكنده و بی هدف به خیال خام خود به دنبال ابراز وجود و جبران شكست های خود در سوریه و عراق است.
سفیر و نماینده دائم كشورمان نزد سازمان ملل متحد هم در واكنش به گزارش سالانه كمیسر عالی حقوق بشر بر لزوم مقابله با نابرابری ها و اقدامات قهرآمیز یك جانبه اصرار كرد و اضافه كرد: احقاق حق توسعه، رفع نابرابری ها و مقابله با اقدامات قهرآمیز یك جانبه از جانب برخی دولت ها زمینه ساز رفع چالش های حقوق بشری در جهان است.


انگلستان در اقدامی نادر با اعطای حمایت دیپلماتیك به نازنین زاغری این پرونده را از حالت كنسولی به مسئله ای میان دو كشور تبدیل كرد.این اولین دفعه است كه دولت انگلستان با به كار بردن این ابزار قانونی بین المللی به "نحوه برخورد" با یكی از شهروندانش در یك كشور دیگر اعتراض نشان داده است.
در واكنش به این اقدام، سفیر ایران در انگلیس اعطای حمایت دیپلماتیك به نازنین زاغری را مخالف حقوق بین الملل دانست. حمید بعیدی نژاد در صفحه توییترش نوشت: تصمیم وزارت خارجه انگلیس به اعطای حمایت دیپلماتیك به خانم زاغری، مخالف حقوق بین الملل می باشد و فاقد آثار حقوقی و اجرایی می باشد.حقوق بین الملل اعطای حمایت دیپلماتیك از طرف دولت ها را فقط نسبت به اتباع خود ممكن می داند. طبق قانون ایران، ایرانی ها فارغ از محل اقامت، تابعیت خودرا حفظ می كنند.


دادستان كل كشور اظهار داشت: به همه كسانی كه ارز با نرخ دولتی گرفته و آنرا برنگردانده اند می گویم كه بالاخره مطمئن باشید سراغ شما خواهیم آمد؛ اسامی و فهرست دریافتی های شما در اختیار است و این فهرست به نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت. حجت الاسلام و المسلمین منتظری همین طور با اشاره به آمار كلاهبرداری هایی كه بوسیله فضای مجازی شده است، عنوان كرد: بستن فضای مجازی مطرح نیست؛ فضای مجازی مدیریت شود.
در دومین هفته اسفندماه سال جاری خبرهای مختلفی در حوزه حقوقی و قضائی از طرف مسئولان و كارشناسان این حوزه منتشر گردید كه گزارش كامل آنرا میتوانید اینجا بخوانید.
1397/12/17
00:38:56
5.0 / 5
4378
تگهای خبر: بانك , توسعه , خدمات , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است