بیانیه جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر درباره تصمیم آمریكا مقابل سپاه

بیانیه جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر درباره تصمیم آمریكا مقابل سپاه ثبت آسان: رئیس جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر طی اطلاعیه ای اعلام نمود: اقدام نابخردانه و خصمانه دولت آمریكا در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم، نقض آشكار منشور سازمان ملل متحد و قواعد و قوانین آمره بین المللی بوده و شدیداً محكوم می شود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، در ادامه بیانیه نبی الله احمدلو آمده است:
«سپاه پاسداران برمبنای اصل ۱۵۰ قانون اساسی قسمتی از نیروهای مسلح كشور بوده و جزو حاكمیت، امنیت و اقتدار كشور شمرده می شود و در چهل سال قبل خدمات ارزشمندی برای كشور داشته است و از افتخارات ملت ایران شمرده می شود.
دولت آمریكا با این اقدام تهدیدآمیز، بر خلاف قوانین داخلی خود یعنی قانون مهاجرت و ملیت و دستور ۱۳۲۲۴ عمل كرده است برای اینكه سپاه پاسداران مشمول هیچ كدام از مواد و بندها و تعریف تروریسم نیست.
این اقدام خصمانه دولت آمریكا اشاعه هرج و مرج را در جهان در برداشته و آنارشیسم را رواج می دهد و نقض آشكار حقوق ملت ایران و بر خلاف اعلامیه جهانی حقوق بشر است و همین طور رفتار خلاف نظم جهانی بوده و صلح و آرامش و ثبات جهانی را تهدید می كند.
جمهوری اسلامی ایران باید با استناد به بند ۴ و ۷ ماده ۲ و ماده ۳۳ منشور سازمان ملل متحد بوسیله مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت و محاكم بین المللی اقدام خصمانه و خلاف مقررات بین المللی دولت آمریكا را پیگیری و از حقوق ملت ایران قاطعانه دفاع كند.
جمعیت حقوقدانان ایرانی مدافع حقوق بشر با بهره مندی از داشتن مقام مشورتی ویژه از سازمان ملل (اكوسوك) برمبنای اساسنامه و وظیفه خود این اقدام خطرناك و تهدید صلح و آرامش جهانی را بوسیله مجامع جهانی و شورای حقوق بشر و كمیسر عالی حقوق بشر پیگیری خواهدنمود.»1398/01/23
13:25:07
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: خدمات , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است