معاون فرهنگی قوه قضائیه در اختتامیه مسابقات قرآن قوه قضائیه مطرح كرد

ترامپ با طرح معامله قرن هستی خویش را به باد خواهد داد

ترامپ با طرح معامله قرن هستی خویش را به باد خواهد داد به گزارش ثبت آسان معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به طرح معامله بزرگ قرن اظهار داشت: ترامپ قمارباز گمان می كند كه این هم یكی از قمارهایی است كه می تواند انجام دهد، ولی نمی داند كه با این قمار همه هستی خویش را به باد می دهد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی، امروز (۱۰بهمن ماه) در مراسم اختتامیه هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن قوه قضائیه كه الان در حرم شاهچراغ (ع) در حال برگزاری است، با تاكید بر اینكه باید در محضر قرآن و خاندان (ع) درس آموخت، اظهار نمود: قرآن باید هدایتگر كار و تلاش زندگی ما باشد.
وی با تاكید بر اینكه هدایت را در قرآن باید جست، اضافه كرد: قرآن نور مبینی است كه نه برای گذشتگان و منطقه ای خاص كه برای كل جهان و هر زمان و به منظور زندگی ماست و برای آن است كه زندگی دنیای ما را در شكل آخرت بنیان نهد و از مبدأ و تا آخر را سامان دهد.
معاون فرهنگی قوه قضائیه تاكید كرد: قرآن فقط برای این نیامده است كه تلاوت شود، بلكه آمده كه هادی ما باشد و دستمان را بگیرد و حبل متین الهی است و با راهنماهای عترت این چراغ هدایت كل هستی ما را نورافشانی می كند.
صادقی خاطرنشان كرد: اگر در قوه قضائیه اهتمام ویژه ای به مسائل قرآنی داریم، یك دلیل مهمش این است كه اگر می خواهیم به عدالت كه آرزوی همه بشریت است دست یابیم، تنها در سایه قرآن میسر است و اگر می خواهیم به حق برسیم تنها در سایه قرآن امكان پذیر است و از این روست كه در برنامه های معاونت فرهنگی قوه قضائیه و در رأس آنها برنامه های قرآنی شامل آموزش قرآن، مفاهیم و تفسیر و انس با قرآن در میان همكاران و خانواده های آنان قرار گرفته است و مسابقات قرآن یكی از آن برنامه هاست.
وی با اشاره به اینكه قرآن را باید خواند و فهمید و به كار بست، اظهار داشت: از آیه آیه قرآن می توان برای همه لحظات زندگی درس آموخت. وقتی این حوادثی كه در جهان جریان دارد، مشاهده می نماییم باید آنها را به قرآن عرضه نماییم تا راهنمایی و هدایت كند البته در پرتو عترت.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با تصریح اینكه قیم قرآن خاندان (ع) هستند كه می توانند تفسیر درست آنرا عرضه كنند، اظهار داشت: اگر بتوانیم در پرتو آموزه های قرآن و عترت حركت نماییم، هیچ وقت نه گرفتار فتنه می شویم و نه فتنه گر می شویم و نه فریب می خوریم و نه به بیماری قلب گرفتار می شویم.
صادقی در ادامه با اشاره به اینكه حوادث عجیبی این روزها در جریان است، تصریح كرد: حوادث بسیار مهم پر از افت و خیز در سطح دنیا در حال رخ دادن است. جهان كفر و شرك دست به دست هم داده اند تا اینكه منطقه ما را به آشوبی جدید مبتلا كنند و وضعیت مسلمانان را به هم بزنند و حرم قبله اول آنها را از دست آنها بگیرند.
وی با یادآوری اینكه این روزها بحث معامله بزرگ قرن مطرح است، اضافه كرد: ترامپ قمارباز گمان می كند كه این هم یكی از قمارهایی است كه می تواند انجام دهد، ولی نمی داند كه با این قمار همه هستی خویش را به باد می دهد.
صادقی، یكی از حماقت های ترامپ را ترور سردار دل ها برشمرد كه این مسابقات به نام ایشان نامگذاری شده است و سپس افزود: به دستور ترامپ، سردار قاسم سلیمانی را شهید كردند و نفرت از آمریكا در تمام دل ها ابدی شد. در مبارزه با آمریكا خون تازه ای دمیده شد و مقاومت حیات تازه ای پیدا كرد و گام اولش به كمال رسید و اینك گام دوم است.
وی خاطرنشان كرد: امروز می خواهند قبله اول مسلمین را تقسیم كرده و به یهودی ها بدهند و فلسطینی ها را اخراج كرده و قدس شریف را از دست مسلمانان بیرون آورند در حالیكه ترامپ دست به قمار بزرگی زده است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با تاكید بر اینكه طبق این آیات قرآن خداوند در كارهای مؤمنان گشایش می كند و نباید از دشمنان ترسید، اظهار داشت: طبق این آیات كسانی كه در دلشان مرض است در نهایت پشیمان می شوند چنانچه امروز می بینیم بعضی از فلسطینی هایی كه زمانی طرح دوستی با اسرائیل ریختند، فهمیدند كه چه كلاهی سرشان رفته و پشیمان شده اند و الان جهان عرب به شدت از پیمان كمپ دیوید پشیمان است و فهمیدند راه آن نیست كه به سمت اسرائیل بروند.
معاون فرهنگی قوه قضائیه اظهار نمود: خصوصیت قومی كه خداوند در این آیات وعده داده بود، این است كه نسبت به مؤمنان خاكسار بوده و نسبت به كافران سرسخت هستند و مجاهدت در راه خدا می كنند و از سرزنش هیچ سرزنش كننده ای نمی ترسند كه مصداق آن سردار دل ها بود.
او همینطور یاد و خاطره دیگر شهدای مقاومت شامل ابومهدی، مدافعان حرم، فاطمیون، زینیون و... را گرامی داشت و اظهار داشت: اینان تربیت یافته مكتب قرآن بودند كه امروز به ما درس می آموزد كه این حقایق قرآنی امروز هم زنده است و مربوط به گذشته و زمان پیامبر (ص) نیست و قرآن مسیر هدایت را روشن می كند و باید از آن درس بگیریم.
معاون فرهنگی قوه قضائیه به در پیش رو بودن انتخابات مجلس اشاره نمود و اضافه كرد: باید كسانی كه انتخاب می نماییم مصداق این آیه شریفه و البته جزو دسته دوم یعنی یجاهدون فی سبیل الله باشند و این معیار قرآنی در انتخابات است.
صادقی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیتهای قوه قضائیه اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه كاری خودمان عدلیه قرآن به ما می گوید عدل را با احسان همراه كن بنابراین ما عدالت و احسان را هر دو با هم می خواهیم. كرامت انسانی باید در دستگاه قضایی ارتقا پیدا كند همچنان كه عدالت باید ارتقا پیدا كند و این را سرلوحه كار خودمان قرار دهیم.
وی با اشاره به اینكه از تمام ابعاد قرآن می توانیم بهره بگیریم، تاكیدكرد: اگر حوادث روزگار را به قرآن عرضه نماییم، می توانیم از آن هدایت بگیریم، اما سوال اینجاست كه چه باید نماییم و تكلیف امروز ما چیست و كافی است كه به قرآن اعتقاد و ایمان داشته باشیم و بدانیم وعده های قرآنی صادق است و وقتی خدا می گوید هر كس كه خدا را یاری كند خدا او را كمك می نماید، این وعده صادق است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به برگزاری این مسابقات اظهار داشت: در این دوره از مسابقات ۱۲ هزار نفر در كشور ثبت نام كردند كه شامل كاركنان و خانواده های آنان و در رده های سنی زیر ۱۶ سال و بزرگسال بودند و از این تعداد ۷ هزار نفر در مسابقات كتبی شركت كردند كه در مرحله دوم آن ۵ هزار نفر، مرحله سوم ۴ هزار نفر و در مرحله نهایی هم ۵۲ نفر به رقابت پرداختند.
صادقی اظهار داشت: رشته های شفاهی هم در سه مرحله شهرستانی، استانی و كشوری برگزار گردید كه ۱۸۶ نفر در مرحله نهایی و در ۱۲ رشته در شهر شیراز به رقابت پرداختند كه شامل رشته های حفظ كل، حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء، قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، مفاهیم و حفظ موضوعی قرآن بوده است.
معاون فرهنگی قوه قضائیه در انتها اظهار داشت: از خصوصیت های این دوره از مسابقات این است كه باید افراد شركت كننده سطح خویش را ارتقا دهند و این پیش شرط شركت در مسابقات است.1398/11/11
13:12:33
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: ثبت , ثبت نام , سند , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است