با اشاره به پیام رهبری به مناسبت روز قدس ۹۹

زاهدپاشا: حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین معامله پذیر نیست

زاهدپاشا: حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین معامله پذیر نیست به گزارش ثبت آسان یك وكیل دادگستری اظهار داشت: حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین معامله پذیر نیست.


صمد زاهدپاشا در گفتگو با ایسنا با اشاره به بیانات رهبری روز قدس اظهار داشت: اندیشه ای که با نگاه سرمایه سالار و سوداگرانه دست به تحریف تاریخ و تصرف زمین و زمان مردم فلسطین زده است به جنگ با دموکراسی و حق تعیین سرنوشت آمده و می کوشد با انحراف افکار عمومی به اسم معامله قرن جهانیان را از ظلم و کودک کشی های خصمانه و غیر انسانی خود غافل سازد.
وی ادامه داد: صدای ایران در طول چهل سال گذشته، نه به نژاد پرستی و تبعیض سالاری و فرقه گرایی و غصب بنیانی است. ایران صدای مظلوم فلسطین را همواره شنیده و در گوش وجدان جهانی طنین انداز کرده و ابتکار همبسته سازی امام خمینی( ره) فرصتی برای یک نه محکم جهانشمول طی یک رزمایش همگانی و بدور از اندیشه های نژادی و حتی دینی است؛ چونکه مساله فلسطین در نگاه اول امر انسانی است تا دینی و منطقه ای و جغرافیایی.
وی با بیان این که «حق تعیین سرنوشت برای مردم فلسطین معامله پذیر نیست» اظهار داشت: ایران برای همه ادیان شامل یهودی، مسلمان، مسیحی و... حقوق انسانی قائل است و هیچ متجاوز حق ستیزی با هیچ نام و عنوانی را تحمل نمی کند حتی اگر به نام اسلام از آستین داعش بیرون آید یا به نام یهود با ردای صهیونیستی امنیت انسانی و اجتماعی یک کشور -ملت را به چالش کشانده و خود با هویت پوشالی جعلی، سرزمین مادری مردمانی شامل یهودی و مسیحی و مسلمان را غصب کند.
این حقوقدان خاطرنشان کرد: آرمان فلسطین در کشاکش شداید جهانی نه فراموش می شود و نه ظلم غدّاران کودک ستیز ناقض حقوق انسانی به محاق می رود؛ بنابراین روز قدس یادآور یک پیمان حقوق بشری برای حفظ و حراست حق یک ملت است که خود باید حاکم بر سرنوشت خویش باشد. وجه ممیزه مردم ایران این است که در مقابل ظلم سکوت نکرده و به پشتوانه ریشه داری تمدنی خود صدای رسای مقابله با ستیزه گران حقوق بشر هستند.
او در آخر اظهار داشت: برای آرمان ملت فلسطین حرمت و کرامت قائلیم و جهان را به این مهم دعوت می نماییم که پاسداشت حقوق بشر در مقام عمل، اعتنا به حق یکایک مردم این خطه بدون توجه به مذهب و آیین آنها بمنظور تعیین سرنوشت یک ملت تاریخی به دست خود و نه به دست متجاوزان است.1399/03/03
22:20:53
5.0 / 5
2850
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است