مركز رسانه قوه قضاییه اعلام كرد

همكاری مسئولین وقت بانك مركزی با زن و شوهر اخلالگر

همكاری مسئولین وقت بانك مركزی با زن و شوهر اخلالگر به گزارش ثبت آسان مركز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود: شبكه گسترده وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی از چند بخش تشكیل شده بود كه با همكاری این شبكه ارز دولتی دریافت و در بازار آزاد می فروخت.به گزارش ثبت آسان به نقل از مرکز رسانه، سی ام اردیبهشت ماه غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با اشاره به محکومیت دو مفسد اقتصادی به اعدام بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همین طور همسرش به نام نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو نفر به جرم مشارکت در بی نظمی کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز بوسیله ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، بی نظمی در نظام توزیعی نیازمندی های عمومی کشور بوسیله پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی بعلاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آنها صادر شده، البته حکم اعدام قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

در این گزارش به اقدامات مجرمانه محکومان این پرونده در تشکیل شبکه مجرمانه و انجام عملیات متقلبانه نسبت به شخص حقوقی دولت بوسیله دریافت ارز دولتی و فروش آن در بازار آزاد اشاره می شود.
شبکه گسترده وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی از چند بخش تشکیل شده بود.

۱. شبکه ای از دفاتر غیرمجاز در حوزه قاچاق ارز که اقدام به انجام عملیات صرافی در داخل کشور و کشور های امارات و ترکیه می کردند.

۲. افراد و اشخاصی که در خارج از کشور تحت عنوان فورواردر فعالیت داشته و وظیفه آنها جمع آوری کالا های تاجران و شرکت های تجاری در خارج از ایران و ارسال این کالا ها به داخل ایران بود.

۳. شبکه ای گسترده از افراد و اشخاصی که در امور ترخیص کاری در داخل ایران فعالیت داشته و وظیفه آنها تنها ترخیص کالا های خریداری شده از طرف تاجران از گمرک با انجام تشریفات گمرکی بود.

۴. مسئولین و معاونین ارزی بانکهای مختلف و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که مراحل تخصیص ارز به شرکت ها را با علم و آگاهی از مجرمانه بودن فعالیت محکومان و غیرواقعی بودن اسناد و مدارک ارائه شده به بانک، تسهیل کرده و در قبال آن وجه نقد یا سکه دریافت کرده اند که زکریا حسن نیا معاون ارزی وقت بانک مرکزی، داریوش حسن خانی هزاوه رئیس وقت شعبه اسکان بانک سرمایه، و سمیه گرامی و سپیده توکلی به ترتیب معاونین ارزی بانکهای پارسیان و سرمایه از دیگر محکومان این پرونده، همچون این افراد بوده اند.

منبع:

1399/03/09
10:17:31
5.0 / 5
2555
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است