اسفنانی خبر داد:

رسیدگی به 10 هزارو 800 پرونده تعزیراتی در دو ماهه نخست سال 99

رسیدگی به 10 هزارو 800 پرونده تعزیراتی در دو ماهه نخست سال 99 به گزارش ثبت آسان مدیركل تعزیرات حكومتی شهر تهران در ارتباط با آمار پرونده های تشكیلی در حوزه قاچاق، گرانفروشی و... اظهار داشت: از تاریخ 99/1/1 تا 99/3/12 در بخش كالا و خدمات 10هزار و 883 پرونده وارده و 7799 پرونده مختومه شده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، محمدعلی اسفنانی در مصاحبه با برنامه زنده رادیویی "رویداد" هدف از تشکیل تعزیرات را تعجیل بررسی در موضوعاتی با ماهیت قضایی و دسترسی دولت به ابزار نظارتی بر بازار دانست و اظهار نمود: تعزیرات در مقاطع حساس انجام وظیفه کرده است و تلاش داشته به عنوان یک مرجع شبه دادرسی به میدان آید.
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران با تشریح کلیت اقدامات نظارتی این سازمان، هر آنچه به چشم مردم دیده و در زندگی روزمره در جریان باشد را ذیل نظارت ذاتی تعزیرات دانست.
وی سه حوزه کالا و خدمات، قاچاق و بهداشت را جز حیطه وظیفه ای تعزیرات دانست و اظهار داشت: عرضه هر کالا در کشور و ارائه هر خدمتی به مردم، مشمول نظارت سازمان تعزیرات از حیث کیفیت و قیمت است، همین طور تمام موضوعات مبتنی بر قاچاق کالا و ارز در صلاحیت سازمان تعزیرات است به جز سه مورد که در صلاحیت قوه قضا می باشد. از طرفی مقوله تعرفه های پزشکی، بیمارستانی، هتلینگ و کالاهای درمانی جز وظایف نظارتی تعزیرات است.
اسفنانی کم فروشی، گران فروشی، تقلب و احتکار و... را از دیگر خدمات تعزیرات برای مردم خواند و اضافه کرد: گرانفروشی یا کم فروشی و ارائه کالای تقلبی سبب ورود تعزیرات به بازار است و همین طور ملزم کردن مردم به خرید یک کالا جز وظایف نظارتی ماست.
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران عدم عرضه در بعضی داروخانه ها را مثال زد و به ورود تعزیرات به این پرونده ها اشاره نمود.
به گفته اسفنانی خدمات تعمیراتی نظیر اتومبیل، لوازم خانگی و... دیگر حیطه نظارتی تعزیرات بوده و این حوزه آرایشگاه ها، باربری ها، مهدهای کودک، مراکز آموزشی و سرویس مدارس را نیز دربر می گیرد.
وی ضمن معرفی سامانه "۱۳۵" جهت درج درخواست و گزارش های مردمی اظهار داشت: بازرسین اتاق اصناف و وزارت صمت بصورت رندوم برخی فروشگاه ها و مراکز خدماتی را بررسی و تخلفات را به تعزیرات اعلام می دارند.
اسفنانی افزود: قسمتی از کار ما بوسیله مراجعه مردمی صورت می گیرد و قسمی دیگر، حضور گشت های تعزیرات بوده که متاثر از گزارش های مردمی و بازرسین می باشد. گشت مشترک نیز متشکل از ارکانی نظیر وزارت صمت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، سازمان استاندارد و... است.
وی در آخر به ارائه آمار پرونده های تشکیلی در حوزه قاچاق، گرانفروشی و... در سال ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: از تاریخ ۹۹/۱/۱ تا ۹۹/۳/۱۲ در بخش کالا و خدمات ۱۰هزار و ۸۸۳ پرونده وارده و ۷۷۹۹ پرونده مختومه، در حوزه قاچاق ۳۹۴ پرونده وارده و ۳۰۵ حکم صادره و نیز در بخش بهداشت، ۲۳۱ پرونده وارده و ۳۵۶ پرونده رسیدگی شده در دستور کار ما قرار گرفته است.




منبع:

1399/03/13
13:47:15
5.0 / 5
2606
تگهای خبر: اداره , بازار , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است