رییسی:

آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود

آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: آمریكا باید برای نقض حقوق بشر در محاكم بین المللی محاكمه شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر سه شنبه در رزمایش برکت امام خمینی (ره) که در حرم مطهر امام راحل انجام شد گفت: امروز خیل عظیم مردم دلداده به امام امسال به سبب وضعیت کرونایی کشور نتوانستند، در جوار مضجع نورانی امام (ره) باشند و از این مساله متاثرم.
وی با اعلان اینکه خیرات و برکاتی که امروز به نام ایشان و تحت تعلیمات ایشان انجام می شود، روح امام را شاد می کند، با بیان روایتی از امیرالمومنین (ع) اظهار داشت: عدل آن است، که هر چیز را در جای خود قرار دهد، اما جود و احسان چشم پوشی از حق خود و بخشیدن آن به دیگران است.
رئیس قوه قضائیه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی از دیدگاه امام راحل را اجرای عدالت در همه حوزه ها دانست و اضافه کرد: عدالت گسترده ترین مقوله ای است، که شامل همه حوزه ها و مفهومی بسیار گسترده و فراگیر است، عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی، عدالت انفسی، عدالت آفاقی و… حوزه های گوناگون عدالت است.
جامعه مبتنی بر عدالت، معنویت و عقلانیت مورد نظر امام است
وی با اعلان اینکه امام همیشه می خواست، جامعه مبتنی بر عدالت، عقلانیت، معنویت و اخلاق باشد، اظهار داشت: فقر امر مذموم و محصول بی عدالتی های اجتماعی و اقتصادی جامعه است، فقر را خدا نمی دهد، فقر محصول بی توجهی به عدالت اجتماعی و اقتصادیست و این زیبنده نیست، که چهره زیبای نظام اسلامی با وجود فقر در قسمتی از جامعه متناسب نیست، باید برای فقرزدایی و محرومیت زدایی تلاش شود.
رئیسی اظهار داشت: ماموریت همه بخش ها و نهادهای نظام آن است، که محرومین و فقرا احساس محرومیت و فقر نکنند و این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم هست، باید از آلام محرومین کاسته شود.
وی همنشینی امیرالمومنین (ع) با فقرا و بینوایان را دارای پیام هایی برای ما درباب توجه به فقرا دانست و اظهار داشت: در سیره اباعبدالله (ع) و حضرت زهرا (س) و دیگر ائمه اطهار علیهم السلام و مؤمنین و مومنات رسیدگی به فقرا، توجه به دیگران و دگرخواهی در پرتو خداخواهی بوده و در سیره امام و رهبری هم هست.
رئیس قوه قضائیه ماه رمضان را جلوه دگرخواهی در پرتو خداخواهی دانست و اظهار داشت: جود و احسانی که مردم ما در بسیج عمومی و کمک مومنانه در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری داشته اند، باید در تاریخ ثبت گردد، مقام معظم رهبری خواستند و همه مردم پای کار آمدند، این کمک مومنانه هم زمان با سالروز ارتحال امام باید به رخ جهانیان کشیده شود.
وی با اشاره به شرایط کنونی جهان اضافه کرد: امروز ستاد اجرایی فرمان امام (ره) حرکت مردمی توزیع چهار میلیون بسته کمک معیشتی به فقرا و محرومین را انجام داده است، اما می بینیم، در کشورهای غربی و آمریکا با محرومین و مستضعفین چطور برخورد می شود.
برخورد پلیس آمریکا با رنگین پوستان آمریکای بی نقاب را نشان داد
رئیسی برخورد پلیس آمریکا با یک رنگین پوست این کشور را نشان دهنده آمریکای بی نقاب دانست و اظهار داشت: مردم دنیا رفتار آمریکایی ها با مردم کشور خودرا ببینند، اینکه فریاد امام (ره) نسبت به استکبارستیزی خصوصاً آمریکا بلند شد و همین روحیه همیشه مورد تاکید رهبری بوده است، بنا بر این است، مردم می بایست، چهره حقیقی استکبار را ببینند.
وی استکبارستیزی و مستضعف گرایی را دوگانه آموخته های امام (ره) دانست و اظهار داشت: امروز خیریه های فراوانی در دنیا داعیه خدمتگزاری دارند، اما ما معتقدیم سه قسم خدمت وجود دارد، اول خدمتی است، که مبنای آن مادی گرایانه است، در خیلی از کشورهای غربی از این خیریه ها فراوانی است و منافع خودرا در آن می بینند، این خدمت منفعت گرا است.
رئیس دستگاه قضا دومین قسم از خدمت را خدمت بر اساس انسان مداری دانست و اضافه کرد: خیلی از افراد برای انسان دوستی، نوع دوستی، احترام به انسان و دل خود به دیگران کمک می کنند، که البته این نوع کمک هم بد نیست، اما خدمتی که مد نظر امام (ره) است، آن است، که خدمت به مردم خدمت به خدا است.
وی اظهار داشت: خدمت به فقرا و مستمندان برای خدا و بی منت مورد نظر امام (ره) است، اما آنچه که امروز در جهان انجام می شود، برای تحکیم موقعیت، جلب توجه دیگران و رسیدن به منفعت بیشتر است، اما خدمت مورد نظر امام فقط و فقط برای خدا است.
رئیسی به نوع برخورد کشورهای غربی خصوصاً آمریکا در موضوع کرونا و دیگر موضوعات با مردم اشاره نمود و اظهار داشت: صد هزار نفر با سو مدیریت آمریکایی ها کشته شدند، حقوق اولیه انسان در آمریکا در حال نابودی است، اما حقوقدانان و داعیه داران حقوق بشر فریادی نمی زنند، امروز آمریکا بعنوان یک متهم درباب حقوق بشر در محاکم بین المللی باید محاکمه شود، که چگونه است، که حقوق بشر در این کشور نادیده گرفته می شود.منبع:

1399/03/14
14:56:33
5.0 / 5
3087
تگهای خبر: اقتصاد , ثبت , رئیس , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است