جهانگیر

سازمان زندان ها بین 5 تا 6 هزار نفر ظرفیت پذیرش معتاد متجاهر دارد

سازمان زندان ها بین 5 تا 6 هزار نفر ظرفیت پذیرش معتاد متجاهر دارد به گزارش ثبت آسان مشاور رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: سازمان زندان ها بین 5 تا 6 هزار نفر ظرفیت پذیرش معتاد متجاهر دارد كه تا كنون بیش از هزار معتاد پذیرش كرده است.اصغر جهانگیر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: بحث پذیرش معتاد متجاهر جزو وظایف سازمان زندان ها نیست. برابر مقررات قانونی مواد ۱۵ و ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، پذیرش این افراد بر عهده بهزیستی، شهرداری و سایر مراکز است چونکه معتادان متجاهر محکوم و متهم شناخته نمی شوند و باید در مراکزی غیر از زندان نگهداری شوند.
وی اضافه کرد: اما سازمان زندان ها در امتداد کمک به ستاد مبارزه با مواد مخدر در امتداد اجرای دستورات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش لطمه های اجتماعی، توافقاتی را با این ستاد داشته اند که علاوه بر ظرفیت داخلی که سازمان زندان ها دارد، یک قسمتی از ظرفیت خودشان را به معتادان متجاهر اختصاص دهند چونکه محل های نگهداری معتادان متجاهر کافی نبود.
به گفته رئیس سابق سازمان زندان ها، این سازمان در پایتخت حدوداً بین ۵ تا ۶ هزار نفر ظرفیت پذیرش معتاد متجاهر دارد و تابحال بیش از ۱۰۰۰ نفر پذیرش شده اند.
جهانگیر در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه نظر شما درباره صحبت پلیس مبارزه با مواد مخدر که ادعا می کند معتاد متجاهر محکوم حوزه مواد مخدر است و باید در ظرفیتی که در زندان ها به وجود آمده است، نگهداری شود، چیست؟ اظهار داشت: اینکه معتاد مجرم است یا نه را مقامات قضائی تعیین می کنند. کسی که به قاضی بعنوان متهم یا مجرم معرفی شود را موظف هستیم نگهداری نماییم ولی کسانی که در این قالب نگنجند، الزامی برای نگهداری شان نداریم.
مشاور رئیس قوه قضائیه در آخر اظهار داشت: در امتداد تفاهمنامه ای که با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته ایم، برای جمع آوری، نگهداری و بازپروری معتادان متجاهر در کنار این ستاد و پلیس مبارزه با مواد مخدر هستیم.


منبع:

1399/03/29
22:16:28
5.0 / 5
2481
تگهای خبر: رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است