معاون اول قوه فضائیه:

برخوردهای قضایی نباید به بیكاری كارگران بینجامد

برخوردهای قضایی نباید به بیكاری كارگران بینجامد به گزارش ثبت آسان سمنان معاون اول قوه قضائیه ضمن تاكید بر برخورد قانونی با تخلفات احتمالی خطاب به قضات اظهار داشت: برخوردهای قضایی نباید به تعطیلی واحدها و بیكاری كارگران بینجامد.


حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در آیین تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه باید با مجرم و متخلف به هر نحو ممکن برخورد شود به ضرورت توجه به شعار سال تاکید و اظهار نمود: در سال جهش تولید باید به شکلی عمل نماییم که بخش تولید لطمه نبیند خصوصاً در این شرایط که با تشدید تحریم ها و فشارهای امریکا روبرو می باشیم برخوردهای قضایی نباید به تعطیلی کارخانه و واحد تعطیلی و یا بیکاری کارگران بیانجامد.
وی با اعلان اینکه کشور در این شرایط به تولید نیاز دارد افزود: انتظار می رود که مسئولان و همکاران قضایی در این شرایط در تعامل با دیگر مسئولان استان به حل مسائل بپردازند و در برخوردهای قضایی نیز به شکلی عمل شود که حتی الامکان بخش مهم تولید صدمه ای نبیند.
معاون اول قوه قضائیه بر ضرورت همدلی و هم افزایی بین دستگاه ها و مسئولان تاکید و اشاره کرد: البته اتحاد و همدلی در همه زمان ها، امری ضروری و حیاتیست اما در این شرایط ویژه که با فشار بین المللی روبرویم همدلی بین مسئولان واجب تر و ضروری تر از هر زمان دیگری است.
وی از گره گشایی از کار مردم بعنوان یکی از معروف ها نام برد و اظهار داشت: در این شرایط که دشمنان نظام همه تلاش خودرا معطوف به این کردند که اقتصاد و معیشت مردم لطمه ببیند، بیش از هر زمانی به تلاش خالصانه نیاز داریم. در این شرایط که دشمن می کوشد تا به زعم باطل آنها، این مردم انقلابی و دین مدار از پای در بیایند، نیازمند کار و تلاش بیشتری هستیم.
با عبور از این تحریم ها در پله ای بالاتر می ایستیم
محسنی اژه ای، شکست را سرنوشت محتوم دشمنان ملت ایران ارزیابی و اظهار نمود: دشمنان نظام نه فقط در این چند سال که تحریم و فشار خودرا تشدید کردند، بلکه در 40 سال قبل همیشه به دنبال این بودند که به این مردم و نظام لطمه بزنند.
وی با اعلان اینکه جمهوری اسلامی از شروع انقلاب با تحریم و فشار خارجی روبرو بوده افزود: با وجود همه این فشارها، تحریم ها و با وجود هشت سال جنگ تحمیلی و... امروز جمهوری اسلامی جلوتر از جایی است که 10 و یا 30 سال پیش ایستاده بود. علاوه بر این امروز کلام ما نافذتر و قدرت ما نسبت به گذشته قوی تر است.

این مقام ارشد قضایی با اعلان اینکه از این شرایط نیز عبور کرده و با عبور از این تحریم ها در پله ای بالاتر می ایستیم افزود: جمهوری اسلامی همچنان که بارها نشان داده از این شرایط هم عبور کرده و در مرتبت و پله بالاتری از قبل می ایستد.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تحقق وعده های الهی اظهار داشت: شرط عبور از این شرایط و رسیدن به پیروزی، باور به تحقق وعده های الهی است، باور به اینکه پس از هر سختی یک راحتی و آرامشی است.
وی دیگر شرط موفقیت در این راه را اعتماد به ولی و اقتدا به وی دانست و اظهار نمود: نه فقط در این چهل سال که در تاریخ کهن ما هر جا و در هر مقطعی که به ولی امر اقتدا و پشت سر وی حرکت کرده ایم به پیروزی رسیدیم. البته در این عرصه، تجربه 40 سال اخیر پیش چشم ما است و موفقیت ها را می توانیم به روشنی ببینیم.
دستگاه قضاییه امروز در راه گره گشایی از مردم حرکت می کند
وی ضمن برحذرداشتن افراد از افراط و تفریط در این عرصه اظهار داشت: باید درست پشت سر ولی امر حرکت نماییم، نه جلوتر از او بیفتیم و نه عقب بیفتیم.

معاون اول قوه قضائیه از ولایت به مثابه کشتی نجات بخش یاد کرد و اضافه کرد: اگر می خواهیم که به ساحل نجات برسیم و غرق نشویم، باید در این کشتی بنشینیم و گوش به فرمان کشتی بان باشیم.

محسنی اژه ای، شرط دیگر توفیق در این راه را همدلی و اتحاد دانست و اظهار داشت: اگر با هم همدل و متحد باشیم بدون شک از این شرایط دشوار هم عبور می نماییم چونکه خداوند با جماعت همدل و همفکر است.

وی از روحیه جهادی و انقلابی بعنوان دیگر لازمه توفیق در این راه نام برد و اشاره کرد: رهبری معظم انقلاب در این چند سال همیشه در هر جلسه فردی و اجتماعی از خبرگان رهبری و حوزویان تا نشست هایی که با مدیران دولتی و قضایی و... داشته اند بر ضرورت روحیه انقلابی و فعالیت جهادی تاکید فرموده اند.

محسنی اژه ای با اعلان اینکه قوه قضاییه امروز در راه گره گشایی از مردم حرکت می کند اضافه کرد: قوه قضاییه در این راه آمادگی دارد دولت و مجلس را یاری کند. مجلس و دولت نیز باید از توان حداکثری قوه قضاییه برای گره گشایی از مشکلات مردم بهره بگیرند.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم اظهار داشت: دستگاه قضا می خواهد در گام دوم انقلاب همه توان خودرا برای گره گشایی از مشکلات مردم و سرعت بخشی به خدمات رسانی به آحاد مردم به کار گیرد. دستگاه قضاییه در همین راستا به دنبال رضایت بخشی بیشتر مردم است.
کاری نماییم مردم زودتر و با هزینه کمتر به حق شان برسند
این مقام قضایی با اعلان اینکه قوه قضاییه به دنبال راه های میان بر برای خدمت به مردم است اضافه کرد: باید کاری نماییم که مردم زودتر و با هزینه کرد کمتری به حقوق خود دست بیابند.
معاون اول قوه قضائیه با اعلان اینکه باید با مردم و درخدمت مردم باشیم افزود: جان مایه تحولات در قوه قضائیه در این دوره جدید چیزی جز این نیست که بکوشیم مردم زودتر به حق شان برسند. از همه ظرفیت ها و امکانات بهره بگیریم تا خدمت بهتری به مردم ارائه دهیم.
وی با اعلان اینکه برای تحقق این مهم یک سند بالادستی تدوین شده اضافه کرد: خوشبختانه در همه بخش ها جلوتر از برنامه ریزی انجام شده هستیم. البته شیوع ویروس عالمگیر کرونا سبب شد که در بعضی بخش ها کمی از برنامه عق بیفتیم اما خوشبختانه در همه بخش ها عموما جلوتر از برنامه ها هستیم.
معاون اول قوه قضائیه از کوشش برای کاهش پرونده های ورودی و بروزرسانی پرونده ها در بخش های مختلف بعنوان قسمتی از دستاوردهای این برنامه عملیاتی نام برد و اظهار داشت: خوشبختانه با قدامات جهادی همکاران ما خیلی از پرونده ها رسیدگی شده است. خیلی از پرونده ها که در تجدیدنظر بود و روند طولانی تری داشت با تلاش جهادی همکاران رسیدگی شدند. البته هنوز تا صفر شدن پرونده ها فاصله داریم. شاید اگر با شیوع پیش بینی نشده کروناویروس روبرو نمی شدیم امروز شاهد صفر شدن این پرونده ها بودیم.
محسنی اژه ای از اصلاح برخی ساختارها و قوانین بعنوان اقدامات دستگاه قضایی در این دور جدید آگاهی داد و اضافه کرد: قسمتی از این ساختارها اصلاح شده، بخشی نیز در مجلس است و به سبب آمدن مجلس جدید، کمی عقب افتاده است.
وی با اعلان اینکه بیش از 30 بخشنامه در امتداد تحقق تحول در دستگاه قضایی تدوین، اصلاح و ابلاغ گردیده اظهار داشت: خوشبختانه عمده زیرساخت ها برای تحقق این تحول، به وجود آمده و همکاران ما با کار مداوم جهادی در تلاشند که مشکلات باقیمانده را مرتفع کنند.
منبع:

1399/05/01
22:20:53
5.0 / 5
2767
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است