مدیركل ثبت اسناد و املاك استان خبر داد:

وجود ۴۷۳ هزار قطعه ملك مسكونی دارای سند در لرستان

وجود ۴۷۳ هزار قطعه ملك مسكونی دارای سند در لرستان لرستان مدیركل ثبت اسناد و املاك استان اظهار داشت: در استان 473 هزار قطعه ملك مسكونی روستایی و شهری داریم كه دارای نقشه هستند.


علی اکبر باقری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه مردم بیشتر ما را در حوزه سند املاک می شناسند، اظهار نمود: ما سالانه با نیمی از مردم استان تعامل داریم.
وی افزود: طی سال قبل ۳۳۰ هزار سند تنظیم شد که ۸۰ درصد از آنها دوطرفه بودند.
باقری با اشاره به اینکه اداره کل ثبت اسناد و املاک لرستان سال قبل جزء دستگاه برتر استان در بحث درآمد بوده که طی آن ۲۸ میلیارد تومان درآمد داشته و تحویل خزانه شد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اظهار داشت: تهیه نقشه کاداستر زمین یکی از اشکالات ماست که از دهه ۵۰ استارت خورد.
وی اضافه کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی در استان داریم که طی سال قبل برای قریب به ۲۰۰ هزار هکتار از آنها سند تصویب گردید.
باقری اضافه کرد: امسال برای اجرای کاداستر زمین ها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد که دراین زمینه از شرکت های گرید نقشه برداری استفاده می شود و باید به مفهوم جهادی کار شود چونکه اگر با روال قبل پیش برویم ممکنست کار کاداستر زمین ها تا ۶۰ سال دیگر طول بکشد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان اضافه کرد: در سندهای دفترچه ای قدیمی امکان تجاوز به زمین های اطراف وجود داشت اما در اسناد تگ برگی زمین کاملاً جانمایی می شود و امکان تجاوز وجود ندارد.
وی افزود: امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار هکتار از زمین های اراضی ملی را باید نقشه برداری نماییم.
باقری با اشاره به تصویب قانون کاداستر در سال ۹۴ و مهلت پنج ساله به مردم جهت انجام آن، عنوان کرد: انجام این کار از امسال به بعد الزامی بوده و دیگر به سندهای دفترچه ای خدمات ارائه نمی گردد پس موجب افزایش مراجعات خواهد شد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان اضافه کرد: سازمان دستورالعمل هایی دارد که طبق آن باید این امر به افراد واجد شرایط که تائید شده اند محول شود.
وی عنوان کرد: پیش بینی ما این است که بیش از ۳۰۰ هزار نقشه برداری امسال داشته باشیم.
باقری با اشاره به اینکه در استان ۴۷۳ هزار قطعه ملک مسکونی روستایی و شهری داریم که دارای نقشه هستند و حداقل ۵۰ تا ۱۰۰ هزار قطعه ملک داریم که نقشه آنرا نداریم، اضافه کرد: از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار سند تک برگ صادر شده و ۳۷۳ هزار سند دیگر هنوز صادر نشده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان با اعلان اینکه در استان به غیراز اراضی ملی ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار هکتار زمین زراعی داریم، اضافه کرد: تهیه نقشه را برون سپاری کردیم که کار تسریع شود چونکه کل پرسنل ما که کار تهیه نقشه و تثبیت را انجام می دهند حدود ۶۰ نفر هستند.
باقری عنوان کرد: از رسانه انتظار داریم مردم را برای تعویض سندهای خود تشویق کنند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان بیان کرد: به سبب ظهور و بروز ویروس کرونا با اداره پست تفاهم نامه ای بسته ایم که مردم با مراجعه به دفاتر پستی بتوانند مراحل را طی کرده و دیگر به اداره ثبت اسناد مراجعه نکنند.



1399/05/04
14:06:11
5.0 / 5
2394
تگهای خبر: اداره , ثبت , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است