مركز رسانه قوه قضاییه:

چرخ های تولید یكی از بزرگترین واحدهای تولیدی البرز به حركت در آمد

چرخ های تولید یكی از بزرگترین واحدهای تولیدی البرز به حركت در آمد به گزارش ثبت آسان مركز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:  دستور رئیس دستگاه قضایی برای حل مشكل شركت آرد داران در جریان سفر به استان البرز سبب بازگشت تولید به این واحد تولیدی و قرار گرفتن آن در راه جهش تولید شد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه در گزارشی آورده است: 12 دیماه سال قبل بود که آیت الله رییسی، رئیس قوه قضاییه در ادامه سفرهای استانی خود به استان البرز سفر کرده بود. پورزارع، مدیرعامل شرکت آرد داران در جریان سفر ریاست قوه قضاییه به این استان و در دیدار با رئیس قوه قضاییه با اشاره به مشکلات تأمین گندم مورد نیاز برای تولید اظهار داشته بود: تصاویری را دارم که بار به کارخانه آمده و 27 تن گندم آمده که در آن شش تن خاک است. کشاورزی ما دارد نابود می شود و من این را از سوی صنعت آرد و ماکارونی کشور می گویم.
*دستور رئیس عدلیه برای حل مشکل شرکت آرد داران
رییس قوه قضاییه هم در واکنش به اظهارات مدیرعامل شرکت آرد داران اظهار داشت: گندم مورد نیاز را آقای استاندار می دهد و آن شبکه ناسالم را هم سازمان بازرسی تا حصول نتیجه پیگیری میکند.
*حل مشکل شرکت آرد داران بعد از گذشت هشت ماه
اکنون بعد از گذشت هشت ماه از سفر استانی رئیس عدلیه به استان البرز و دستور وی برای پیگیری مشکل این واحد تولیدی، تولید در شرکت آرد داران از سرگرفته شده و روزهای خوش به این واحد تولیدی که تا مرز تعدیل نیرو رفته بود، بازگشت.
پورزارع، مدیرعامل شرکت آرد داران با تشریح مشکل این واحد تولیدی بیان نمود: استان البرز و ساوجبلاغ قطب تولید ماکارونی دنیاست. داستان ما از آن جا آغاز شد که از زمانی که اینجا را دست گرفتیم با معضلی رو به رو شدیم و دیدیم که بار گندم و مواد اولیه ای که برای ما می آید به علل خیلی مشخصی آن خلوص را ندارد و این سبب می شد که محصولی که تولید می نماییم آن کیفیت را نداشته باشد و گرفتار ضرر و زیان شویم و مشکل ما خیلی حاد شد.
مدیرعامل شرکت آرد داران در ادامه اظهار داشت: چهار یا پنج روز کار می کردیم و همه بچه ها بیکار بودند؛ باید تعدیل نیرو می کردم.
وی اضافه کرد: از ریاست قوه قضاییه وقت گرفتیم و خدمت وی رسیدیم و رئیس قوه قضاییه به شخصه دستور داد و شخصا به این مسئله ورود کرد.
پورزارع اظهار نمود: پس از ورود رئیس قوه قضاییه به این قسمت، خون جدیدی در کالبد ما و صنایع ماکارونی وارد شد و الان که دارم با شما صحبت می کنم کارخانه 24 ساعته در حال کار است و نیرو گرفتم و نیروهای قبلی را هم تعدیل نکردم.
مدیرعامل شرکت آرد داران اظهار داشت: سال، سال جهش تولید است و جهش ما از همان جا آغاز شد و برای نخستین بار در کشور توانستیم طرح خرید توافقی گندم را با مجوز کشاورزی آغاز نماییم و به صورت مستقیم از کشاورزان و به صورت توافقی و با قیمت بالاتر از قیمت پیشنهادی دولت، خرید تضمینی گندم را انجام دادیم.
وی اضافه کرد: حدود چهار هزار و 800 کشاورز به صورت مستقیم محصول خویش را به ما فروختند و پول آنرا هم مستقیم دریافت نمودند و سفره آنها هم رنگین شد.
*خون جدیدی که با حمایت رئیس قوه قضاییه در شرکت آرد داران جاری شد
پورزارع خاطرنشان کرد: انرژی که رئیس قوه قضاییه به ما داد و حمایت معنوی وی سبب شد خون جدیدی به شرکت بیاید و هیات مدیره شرکت تمامی عزم خویش را جزم کرده اند و تمامی تکنیک را گذاشتیم.
وی بیان نمود: خودم به شخصه از سوی آن چهار هزار و 800 کشاورزی هم که در این طرح به واسطه این حمایت شرکت کردند، از ریاست قوه قضاییه و دستگاه قضایی تشکر می کنم.
*تشریح مشکل شرکت آرد داران از زبان معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز
اعظمی، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز هم در این خصوص اشاره کرد: شرح مشکل به این صورت بود که این شرکت، شرکتی است که گندم را تهیه و تبدیل به آرد می کند و قسمتی را در شبکه توزیع پخش می کند و قسمتی را هم در کارخانه ای که دارند، تبدیل به محصول نهایی می شود.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز عنوان کرد: دو مشکل مطرح شده بود؛ مشکل اول در مورد این بود که اساسا آن سهمیه گندمی که داده می شود، کفاف تولید داخل خودشان را هم نمی داد؛ یعنی عملا آن کارخانه نمی توانست با ظرفیت کامل خود کار کند.
وی خاطرنشان کرد: مشکل دوم این بود که گندمی که به کارخانه داده می شد، کیفیت لازم را نداشت.
اعظمی عنوان کرد: ریاست قوه قضاییه نخستین رئیس قوه قضاییه بود که به استان البرز سفر کرد. از زمان تشکیل استان البرز تا دیماه سال گذشته هیچ رئیس قوه ای سفر رسمی به استان البرز نداشت؛ اما رئیس قوه قضاییه تشریف آورد و تاکید ویژه ای در مورد پشتیبانی از تولید، فعالان اقتصادی و بنگاه های اقتصادی داشتند.
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز افزود: جلسه ای با حضور نمایندگان بعضی از نهادهای متولی اقتصاد و همینطور اصناف و بنگاه های اقتصادی تشکیل شد و مشکلاتی را در آنجا مطرح نمودند که این مشکلات هم با دستور شخص رئیس قوه قضاییه مورد پیگیری قرار|گرفت و کمیته ویژه ای در دادگستری استان البرز برای پیگیری مصوبات سفر تشکیل شد و یکی از مصوبات این سفر در مورد مشکلاتی که یکی از شرکت ها تحت عنوان آرد داران داشت، بود.
*امیدی که زنده شد
ورود به هنگام دستگاه قضایی برای حل مشکل شرکت آرد داران سبب شد تا تولید بار دیگر در این واحد تولیدی رونق گیرد و در راه جهش قدم بگذارد. از طرفی این ورود به هنگام، سبب زنده شدن امید در دل کارگران در معرض تعدیل و مسؤلان این واحد تولیدی شد و این همان موضوعی بود که رئیس قوه قضاییه در جریان سفر استانی البرز در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری استان البرز به آن اشاره کرده بود و اظهار داشته بود: وظیفه ما این است که نگذاریم کسی ناامید شود. اگر من و شما کار مضاعف کردیم و گره از کارها باز کردیم این امید افزون خواهد شد؛ اما اگر خدایی نکرده یک مرتبه، دو بار و سه بار آمدند و دیدند که کار نشد می گویند خبری نیست؛ بنابراین به همکاران تاکید می کنم اگر مردم در این امیدی که پیدا کرده اند با یک ناامیدی مواجه شوند این گناهی نابخشودنی است.

منبع:

1399/06/15
22:52:05
5.0 / 5
1750
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است