رئیس سازمان بازرسی كل كشور اعلام كرد:

وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوقه

وصول ۳۵۰۰ میلیارد تومان از مالیات معوقه رئیس سازمان بازرسی كل كشور از كمك این سازمان و وصول 3500 میلیارد تومان از مالیات معوق برخی از شركت ها آگاهی داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا و به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با اشاره به پیگیری های این سازمان برای کمک به دولت در وصول مالیات معوق، از وصول ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مالیات برخی از شرکت ها در ۵ ماه ابتدایی سال جاری و واریز آن به حساب سازمان امور مالیاتی کشور آگاهی داد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور همین طور با اشاره به اقدامات نظارتی و پیشگیرانه این سازمان در یکی از شهرداری های استان تهران، از ورود سازمان بازرسی به یکی از قراردادهای این شهرداری آگاهی داد که با تجدید کارشناسی سبب دریافت ۲۴۰ میلیارد تومان سهم شهرداری در قرارداد مذکور شده است.
بنا بر این گزارش، در امتداد نظارت بر معاملات و بازرسی جاری از شهرداری ها، هیأت بازرسی کننده به بررسی تنظیم تقسیم نامه و واگذاری قدرالسهم یکی از شهرداری استان تهران (حدود ۴۵ درصد از کل یک پروژه مشارکتی تجاری اداری) که برای تامین مالی و پرداخت بدهی های شهرداری انجام می شد، پرداخت.
هیأت بازرسی در این پرونده با گزارش هیأت کارشناسی سه نفره درباب ارزیابی پروژه مذکور روبه رو شد و با بررسی های کارشناسی مشخص شد، همین هیأت ۱۱ روز قبل گزارش دیگری ارائه کرده بود که گزارش ارزیابی ثانویه نسبت به گزارش اولیه، با وجود افزایش متراژ سطح و سطوح، به میزان بیش از ۲ هزار میلیارد ریال کاهش قیمت داشته و گزارش ارزیابی ابتدایی نیز در دبیرخانه شهرداری مذکور ثبت و ضبط نشده است.
به همین دلیل و با پیگیری های انجام شده، موضوع به هیأت کارشناسی بالاتر ارجاع شد و گزارش هیأت کارشناسی ۵ نفره حاکی از وجود سوءجریان در نحوه کارشناسی به میزان بیش از ۵ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریالی در ارزیابی پروژه مذکور بوده که با ورود بموقع سازمان بازرسی کل کشور و ارسال گزارش هشداری، از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال جلوگیری شد.1399/06/18
10:15:15
5.0 / 5
2050
تگهای خبر: پروژه , ثبت , رئیس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است