رئیس كل دادگستری استان مركزی در گفتگو با ثبت آسان:

مجرمیت فرماندار زرندیه در دادگاه بررسی می شود

مجرمیت فرماندار زرندیه در دادگاه بررسی می شود به گزارش ثبت آسان مركزی رئیس كل دادگستری استان مركزی اظهار داشت: مجرم بودن یا نبودن بهتان وارده به فرماندار شهرستان زرندیه به سبب برخی مسائل مالی، در دادگاه بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.


حجت الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی امروز دوشنبه ۱۴ مهرماه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، به تشریح جزئیات پرونده فرماندار شهرستان زرندیه پرداخت و اظهار نمود: فرماندار زرندیه به سبب برخی اتهامات مالی و ارتشاء از دیدگاه دادسرا مجرم شناخته شده است، اما در پروسه دادرسی، دادگاه مرجع رسیدگی به بهتان وارده بوده و درباب اینکه فرد متهم محکوم یا تبرئه خواهد شد، تصمیم گیری خواهدنمود.
وی بیان کرد: اظهار نظر درباب مجرم بودن یا نبودن فرماندار زرندیه منوط به تصمیم گیری در دادگاه صالحه است و اساسا دادگاه نیز در یک پروسه رسیدگی عادلانه و قانونی اعلام خواهدنمود که آیا فرماندار در بهتان وارده (که در دادسرا وارد دانسته شده و این فرد مجرم شناخته شده و نهایتا منجر به صدور کیفرخواست شده)، واقعا مجرم است و باید محکوم شود یا اینکه ممکنست با دفاع، از بهتان انتسابی تبرئه شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی مبارزه با فساد در ابعاد گوناگون به ویژه فساد مالی و اخلاقی را برنامه اولویت دار دستگاه قضائی دانست و اضافه کرد: مبارزه با فساد در حوزه های خصوصی و حقیقی با شکایت شاکی صورت خواهد گرفت. در حوزه های عمومی و دولتی به ویژه مسئولانی که امانتدار نظام و مردم هستند، منتظر شکایت نخواهیم ماند و به محض اطلاع از وقوع فساد قاطعانه ورود خواهیم کرد.
وی اشاره کرد: مسئولان و مدیران باید چارچوب های نظام را رعایت نمایند و بدانند که دستگاه قضائی درباب تخلفات احتمالی آنان چشم پوشی نخواهد کرد و اساسا برخوردها قاطعانه تر و سختگیرتر و البته عادلانه و بدون هیچگونه اجحافی خواهد بود. صرف نظر از بهتان وارده اخیر به یکی از فرمانداران استان مرکزی دستگاه قضائی هرجا جرم و فسادی را مشاهده کند با جدیت برای ریشه کنی آن، با برخورد موثر قانونی و پیشگیرانه اهتمام جدی خواهد داشت.
حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اینکه قلم در دست قاضی است، اضافه کرد: قاضی پرونده فرماندار زرندیه با قضاوت عادلانه و استماع دفاعیات انتسابی بدور از هرگونه اجحاف مبادرت به صدور رای عادلانه خواهدنمود و اگر محکومیت محرز شود اساسا برخورد قاطعی صورت خواهد گرفت.
وی اشاره کرد: در پروسه رسیدگی به پرونده های عمومی و دولتی و اتهاماتی که به مدیران و کارگزاران نظام وارد می شود به هیچوجه افکار عمومی و مردم را منتظر نخواهیم گذاشت و در سریعترین زمان ممکن و بر طبق قانون رسیدگی و منجر به صدور رای خواهد شد.
این مقام قضائی در استان مرکزی اشاره کرد: پرونده فرماندار زرندیه بعد از صدور کیفرخواست از طرف دادسرا امروز دوشنبه ۱۴ مهرماه به دادگاه ارجاع شده است و رای دادگاه بدوی در مهلت قانونی، اما در سریع ترین زمان ممکن و بعد از استماع دفاعیات متهم، حداکثر تا ۱۰ روز آینده صادر خواهد شد. گرچه رای دادگاه بدوی نیز بعد از صدور و ابلاغ، قابل اعتراض و تجدیدنظرخواهی در دادگاه تجدید نظر استان مرکزی خواهد بود.
وی اشاره کرد: طبق قانون بین ابلاغ و جلسه دادگاه، پنج روز فرصت تعیین شده است تا در این بازه زمانی متهم نسبت به حضور در دادگاه و دفاع از بهتان انتسابی فرصت کافی داشته باشد.
منبع:

1399/07/14
22:59:49
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: دادسرا , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است