حجت الاسلام منتظری در گفت وگو با مهر:

قوه قضائیه از تشهیر اراذل در قالب قانون حمایت می كند

قوه قضائیه از تشهیر اراذل در قالب قانون حمایت می كند به گزارش ثبت آسان دادستان كل كشور اظهار داشت: قوه قضائیه از تشهیری كه در قالب قانون و مقررات صورت گیرد از نیروی انتظامی بعنوان ضابط قضایی حمایت می كند.حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات و برنامه های ناجا برای مقابله با اراذل و اوباش بیان نمود: مساله برخورد با اراذل و اوباش از سیاست های راهبردی و جدی قوه قضائیه است و حتما باید با این پدیده که امنیت جامعه را هدف قرار داده، برخورد شود.
وی افزود: چه بسا برخی مأموریت داشته باشند در جامعه ناامنی ایجاد کنند بنابراین قوه قضائیه خودش را مکلف می داند تا از نیروی انتظامی حمایت کند و ما از نیروی انتظامی بعنوان ضابط خودمان درخواست برخورد با اراذل و اوباش را داریم.
دادستان کل کشور اضافه کرد: تاکید بر این است که نیروی انتظامی در قالب مقررات و قوانین کار را انجام دهد که صدمه ای هم به اقتدار ناجا وارد نشود.
منتظری تصریح کرد: از طرفی، نقصها قانونی در حوزه برخورد و مقابله با اراذل و اوباش داریم که با بعضی از دستگاههای مربوطه در این مورد صحبت شده تا این نقصها برطرف شود.
وی با اشاره به حاشیه های به وجود آمده برای تشهیر یکی از اراذل و اوباش در محله مشیریه تهران اظهار داشت: تشهیر (در شهر چرخاندن) امری است که قانون اجازه داده ولی باید در قالب قانون و با حکم دستگاه قضائی اجرا شود.
دادستان کل کشور اظهار داشت: تشهیر یکی از نحوه های مجازات است و احتیاج به صدور حکم دستگاه قضائی دارد؛ چنانچه در قالب قانون و مقررات صورت گیرد، نه تنها قوه قضائیه حمایت می کند بلکه یکی از مجازات هایی را که باید در نظر بگیرد، همان تشهیر افراد است.


منبع:

1399/08/13
12:40:04
5.0 / 5
1630
تگهای خبر: سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است