معاون قضایی قوه قضائیه تاكید كرد

ضرورت استفاده حداكثری از ظرفیت شوراهای حل اختلاف

ضرورت استفاده حداكثری از ظرفیت شوراهای حل اختلاف معاون قضائی قوه قضائیه اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف ظرفیت بسیار بزرگی هستند اما آنطور كه باید و شاید از آنها استفاده نشده است.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حکمت علی مظفری معاون قضائی قوه قضائیه و رئیس اسبق مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف بامداد امروز در نشست سالگرد بنیان گذاری شوراها اظهار داشت: بنده بیشتر از ۱۰ سال مسئولیت استانی در شوراها را داشتم و باید اظهار داشت که شوراها ظرفیت بسیار بزرگی هستند اما آنطور که باید و شاید از آنها استفاده نشده است.
وی اضافه کرد: این ظرفیت سنجی سال قبل تا حدی انجام شد و بررسی نشان داد که در بعضی استان ها از ۱۰ درصد ظرفیت شوراها استفاده شده بود. ما این آمار را در اختیار رؤسای کل قرار دادیم و درخواست افزایش استفاده از ظرفیت این مرکز را داشتیم.
معاون قضائی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: شوراهای حل اختلاف سبقه الهی دارند و بازوی کمکی قوه قضائیه هستند. در سالهای گذشته بیشتر از ۵۰۰ الی ۶۰۰ مورد از قتل هایی که رخ داده بود می توانست خون دیگری را بریزد اما ورود شوراهای حل اختلاف از این امر جلوگیری کرد.
حجت الاسلام مظفری اظهار داشت: یکی از رسالت های مهم شوراهای حل اختلاف، توسعه فرهنگ گذشت و ایثار است اما این فرهنگ مورد غفلت قرار گرفته است که باید احیا شود.
وی اظهار داشت: از زمان تأسیس شوراها هیچگاه از لحاظ بودجه ای حق شوراها ادا نشده بود اما خوشبختانه سال قبل بودجه شوراها به سطح مطلوبی رسید و لایحه شوراهای حل اختلاف هم پیگیری شده و امیدواریم وضعیت کارکنان شوراها به نتیجه برسد.
حجت الاسلام مظفری افزود: شوراها ماندنی هستند و هر روز بر ضرورت تقویت شوراها تاکید می شود اما یکی از ملزومات این امر، تسلط اعضای شوراها بر فنون و دانش روز یعنی استفاده از فرهنگ صلح و سازش است.

1399/08/19
23:00:40
5.0 / 5
1105
تگهای خبر: توسعه , رئیس , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است