نشست علمی كمیسیون قضایی دادگستری تهران برگزار گردید

نشست علمی كمیسیون قضایی دادگستری تهران برگزار گردید دویست و بیست و نهمین جلسه کمیسیون ماهانه قضایی معاونت منابع انسانی دادگستری تهران برگزار گردید.به گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، دویست و بیست و نهمین جلسه کمیسیون ماهانه قضایی معاونت منابع انسانی دادگستری تهران برگزار گردید.

در این نشست علمی سوال ویژه با مبحث امکان پذیری شکایت یکی از ذی نفعان به تنهایی از آرای کمیسیون های مبحث ۵۶ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و منابع طبیعی و ماده ۱۲ قانون زمین شهری و آثار آن در سرایت به دیگران و طرق آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

از جمله موارد مطرح شده در این بحث علمی، تجزیه پذیری دعوای اعتراض به تصمیم صادره در مورد ملی و یا موات اعلام کردن اراضی و امکان طرح دعوای مستقل از جانب سایر مالکین از سوی بعضی از شرکت کنندگان بود.

در خاتمه با جمع بندی نظرات مطرح شده و انجام رای گیری؛ کمیسیون نظر اکثریت را مقبول عنوان نمود و بدین ترتیب طبق نظر اعلامی دعوای اعتراض به تصمیم صادره در مورد ملی و یا موات اعلام کردن اراضی، تجزیه ناپذیر است و ازاین رو در صورت اعتراض یکی از مالکان مشاعی حکم صادر شده به سایر مالکان تسری می یابد، اما در مورد اینکه سایر مالکان مشاعی حق اعتراض ثالث اصلی دارند و یا می توانند دعوای اعاده دادرسی مطرح کنند اختلاف است.

منبع:

1399/09/19
14:18:05
5.0 / 5
1444
تگهای خبر: بهره برداری , شركت , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است