مهلت ۱۵ روزه دستگاه قضایی برای ترخیص كالاهای اساسی از بندرعباس

مهلت ۱۵ روزه دستگاه قضایی برای ترخیص كالاهای اساسی از بندرعباس هرمزگان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام نمود: با صدور دستور قضایی برای ترخیص کالاهای اساسی از گمرک شهید رجایی بندرعباس ۱۵ روز مهلت تعیین شده است.علی صالحی ظهر امروز(۲۶ آذرماه) با حضور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان، ضمن ارزیابی کالاهای اساسی موجود در این مجموعه، دستورات لازم را به منظور تسریع در روند ترخیص و عرضه بموقع اقلام ضروری با هدف کنترل بازار صادر کرد.

وی همینطور با حضور در انبارهای کالاهای اساسی ضمن بازدید از محموله های روغن، برنج، کود شمیایی و لاستیک خودرو های سنگین، وضعیت اقلام دپو شده را مورد ارزیابی قرار داد.

صالحی در جریان این بازدید اظهار نمود: اداره کل استاندارد باید ظرف پانزده روز نظر خویش را در مورد کالاهای اساسی، خصوصاً لاستیک ماشین آلات سنگین اعلام نماید و این کالاها در مدت زمان کوتاهی ترخیص شوند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه اظهار نمود: افزایش قیمت برخی کالاها و گرانی های روز افزون باعث کوچک شدن سفره مردم و کاهش توان خرید کالاهای اساسی شده است که چاره اندیشی فوری در این خصوص را می طلبد.

صالحی ضمن اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های ابلاغی از جانب ریاست محترم قوه قضاییه در مورد ضرورت کنترل گرانی ها، تصریح کرد: در جهت کنترل بازار و مقابله با گرانی ها در جلسه ای با حضور مسئولین قضایی استان و مدیران دستگاههای اجرایی، تصمیمات لازم به منظور مبارزه با قاچاق و شتاب بخشی به ترخیص کالاهای اساسی اتخاذ شده است.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در ادامه اضافه کرد: برای آن دسته از صاحبان کالا که اقلام وارداتی آنها در انبارها دپو شده و اقدامی در مورد ترخیص آن انجام نمی دهند هم مهلت پانزده روزه تعیین شده تا نسبت به ترخیص محموله هایشان اقدام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد مسئولین قضایی در بازدید از بنادر و گمرکات، تعیین تکلیف سریع کالاهای اساسی به ویژه گندم، برنج، دانه های روغنی، لاستیک خودرو، روغن و اقلام ضروری از مرحله ترخیص تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است.

صالحی خاطرنشان کرد: با تصمیمات اتخاذ شده همینطور مقرر شده است اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان با تأمین بموقع کامیون ها و تانکرهای مخصوص حمل روغن، نسبت به بارگیری و انتقال محموله های روغن وارداتی از انبارها، همکاری و مشارکت فعال نماید.
1399/09/28
12:42:49
5.0 / 5
1111
تگهای خبر: اداره , بازار , خودرو , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است