پزشكی قانونی اعلام كرد؛

كاهش ۱۴ درصدی تلفات تصادفات در ۸ ماه اخیر

كاهش ۱۴ درصدی تلفات تصادفات در ۸ ماه اخیر به گزارش ثبت آسان در هشت ماهه سالجاری ۱۰ هزار و ۷۷۵ نفر در حوادث رانندگی جان خویش را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۲ هزار و ۵۲۳ نفر بود، ۱۴ درصد کاهش یافته است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام نمود: در هشت ماهه سالجاری ۱۰ هزار و ۷۷۵ نفر در حوادث رانندگی جان خویش را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۱۲ هزار و ۵۲۳ نفر بود، ۱۴ درصد کاهش یافته است. از کل تلفات حوادث رانندگی در این زمان هشت هزار و ۸۳۲ نفر مرد و یکهزار و ۹۴۳ نفر زن بودند. در هشت ماهه سال جاری استان های فارس با ۸۲۱، تهران با ۷۹۶ و اصفهان با ۷۰۹ بیشترین و استان های ایلام با ۷۳، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۴۳ کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.
در این زمان ۱۹۵ هزار و ۷۹۰ مصدوم حوادث رانندگی هم به مراکز پزشکی قانونی رجوع کردند که از این تعداد ۱۴۶ هزار و ۵۸۵ نفر مرد و ۴۹ هزار و ۲۰۵ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگی در هشت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۳.۸ درصد کاهش یافته است. آمار تلفات تصادفات در آبان ماه سال جاری هم ۸.۱ درصد کاهش پیدا کرد و از یکهزار و ۴۹۷ در آبان ماه سال قبل به یکهزارو ۳۷۶ نفر در آبان سال جاری رسید.

از کل تلفات تصادفات آبان ماه سال جاری یکهزار و ۱۴۳ نفر مرد و ۲۳۳ نفر زن بودند.


منبع:

1399/10/09
12:24:46
5.0 / 5
680
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است