رئیس شورای عالی استان ها تاكید كرد

لزوم استفاده از ظرفیت شبكه شورایی در پیش گیری از فساد

لزوم استفاده از ظرفیت شبكه شورایی در پیش گیری از فساد رئیس شورای عالی استانها بر لزوم استفاده از ظرفیت شبکه شورایی در پیش گیری از وقوع فساد مختلف تاکید نمود.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، علیرضا احمدی در حاشیه برگزاری سی و هشتیمن اجلاس عمومی شورای عالی استانها در جمع خبرنگاران درباب جلسه امروز شورای عالی استانها اظهار داشت: میهمان ویژه ما دادستان کل کشور بودند که حضورشان به این معناست که وجه اشتراکی بین قوه قضائیه و شوراها برای پیش برد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود دارد. چونکه شوراها یک بازوی نظارتی هستند.
وی ادامه داد: برای آنکه در کشور با فساد مبارزه نماییم یکی از راهکارهای آن تعامل و همکاری با دستگاه قضایی است. ما ۱۲۶ هزار عضو شورا در کشور داریم که اینها بعنوان بازوی نظارتی می توانند خیلی از مشکلات و تخلفات را شناسایی کرده و آنها را پیگیری کنند. از طرف دیگر دادستان ها مدعی العموم هستند و حفظ حقوق عامه از وظایف آنها است. شاید در یک شهری دادستان از وقوع یک تخلف غافل باشد اما عضو شورا از آن موضوع با خبر باشد.
احمدی افزود: امروز نقطه عطفی در تعامل میان قوه قضائیه و شورای عالی استانها است تا بتوانند برای مبارزه با فساد گام بردارند. چونکه مبارزه با فساد در حد شعار سودی ندارد، بلکه باید به دنبال عملیاتی شدن مبارزه با فساد باشیم. درباب شوراها بحثهای زیادی می شود و هر از گاهی صحبت هایی درباره دستگیری عده قلیلی از جامعه شورایی می شود، در صورتیکه جامعه ۱۲۶ هزار نفری شوراها افراد پاکدست زیاد و فراوانی بین خود دارد و قاطبه اعضا پاکدست هستند.
رئیس شورای عالی استانها اشاره کرد: باید از ظرفیت شبکه شورایی در پیش گیری از وقوع مفاسد مختلف استفاده نمود. فرض کنید یک رئیس اداره ای تخلفی انجام می دهد و اعضای شوراها از آن با خبر می شوند. نمایندگان مردم در شبکه شورایی می توانند با همکاری با دستگاه قضایی به مبارزه با فساد کمک کنند.
احمدی به فعالیت هیئت های حل اختلاف اشاره نمود و اظهار داشت: در این هیئت ها هم نمایندگان شوراها و هم نمایندگان قوه قضائیه حضور دارند و تلاش ما این است که این تعامل بیشتر شود تا به تسهیل در رفع امورات مردم منتهی شود. اگر مشکل و گرهی از مردم در این جلسات و با برگزاری این جلسه ها و دعوت میهمانان رفع نشود، برگزاری این جلسات فایده ای نخواهد داشت.1399/10/19
12:37:38
0.0 / 5
1064
تگهای خبر: اداره , رئیس , نظارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است