همزمان با دهه فجر؛

قضات برای رسیدگی به پرونده زندانیان به زندان ها می روند

قضات برای رسیدگی به پرونده زندانیان به زندان ها می روند به دنبال درخواست رئیس سازمان زندان ها و موافقت رئیس قوه قضائیه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده های زندانیان رسیدگی می کنند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر به دنبال درخواست محمدمهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور و موافقت رئیس قوه قضائیه، همزمان با دهه مبارک فجر، قضات دادگستری های سراسر کشور با حضور در زندان ها، به پرونده های زندانیان رسیدگی می کنند. رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: در امتداد تحول در زندان های کشور و دستیابی مطلوب و سریع به اهداف شناسایی شده در برنامه تحول قضائی و استفاده از ظرفیت های درون قوه قضائیه، با موافقت رئیس قوه قضائیه، طرح حضور داوطلبانه قضات برای رسیدگی به امور زندانیان از روز گذشته در زندان های کشور به اجرا درآمد.


وی ادامه داد: در این طرح که با هدف معاضدت قضائی به مددجویان نیازمند و رصد و پایش احکام صادره جهت اصلاح مجرمان و بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه و شناسایی مددجویان مستعد و مستحق ارفاقات قانونی انجام می شود، پرونده زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت. حاج محمدی همین طور با ابلاغ شیوه نامه چگونگی مشارکت داوطلبانه قضات و کارمندان دادگستری در رسیدگی به امور زندانیان، شرایط حضور گسترده قضات را در زندان ها فراهم نمود.

همچون نکات برجسته در این شیوه نامه، موضوع جهادی بودن و حضور داوطلبانه قضات است که برای نخستین بار در زندان های کشور رخ می دهد.


1399/11/14
23:38:26
0.0 / 5
1280
تگهای خبر: رئیس , سازمان , مشاركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است