رئیس قوه قضاییه تأكید كرد؛

برخورد قاطع با متعرضان به جنگل ها و منابع طبیعی

برخورد قاطع با متعرضان به جنگل ها و منابع طبیعی به گزارش ثبت آسان رئیس دستگاه قضا ضمن اشاره به اینکه حفظ و صیانت از جنگل ها، منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه شرعی و ملی است، اظهار داشت: با متعرضان به جنگل ها و منابع طبیعی برخورد قاطع می شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جلسه احیا حقوق عامه در حوزه انفال، منابع طبیعی و محیط زیست، بیان نمود: حفظ و صیانت از جنگل و محیط زیست و منابع طبیعی وظیفه شرعی، الهی، قانونی و ملی است.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر خورد قاطع با تعرض به جنگل و منابع طبیعی، اضافه کرد: هرگونه تعرض به حریم جنگل و تصرفات به محیطی که برای مردم بوده سبب صدمه به منافع عمومی شده و باید با آن برخورد شود و مدیران در خط مقدم این مبارزه هستند.
وی با اشاره به اینکه باید با نیروی کارآمد و تجهیزات به مبارزه با فساد رفت، اظهار داشت: در صورت عدم وجود نیروهای متخصص می توانیم از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، نیروهای بسیجی که در این حوزه دغدغه دارند استفاده نماییم.
مسئولان اجازه تعرض به منابع ملی را ندهند
آیت الله رئیسی ضمن اشاره به اینکه مسؤلان با امکانات فعلی نباید اجازه تعرض به منابع ملی را بدهند، خاطرنشان کرد: تالاب انزلی دارای قدمت زیادی است و قدمت زیادی و دستگاه قضائی اجازه تعرض به انفال را نمی دهد چونکه این مورد به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
وی در ادامه با اشاره به اینکه زمان به نفع ما نیست و افراد سوء استفاده گر از کمبود زمان و سایر خلل ها سو استفاده می نمایند، اضافه کرد: مسؤلان استان گیلان تخلفات را پیگیری کنند باید مشخص شود چرا برخی افراد مجوز سازی می کنند.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه پس از ۴۰ سال حق آزمون و خطا نداریم، افزود: مبحث پسماند در گیلان باید حل شود چونکه محیط زیست را آلوده می کند و این وظیفه جدی برای مسؤلان مربوطه است که راهکارهای منقضی را که دیگران تجربه کردند را بررسی نمایند.
رئیس قوه قضائیه اظهار نمود: بیشترین گزارشات در حوزه منابع طبیعی گیلان داریم و مدیرکل این سازمان باید این منابع طبیعی را بعنوان ذخایر ملی و با کمک سازمان های مردم نهاد حفظ کند.
وی در ادامه به اجرای کاداستر در استان گیلان اشاره و آنرا لازم و ضروری عنوان نمود و اضافه کرد: اجرای این طرح باید با سرعت بیشتری صورت گیرد.
آیت الله رئیسی با تاکید بر اینکه هرگونه تصرف در حریم رودخانه غیرقابل قبول بوده و باید برخورد شود، اظهار داشت: تصرف حریم رودخانه حوادث زیادی برای مردم بوجود می آورد و باید سریع و بدون مماشات رسیدگی شود.
عدم پرداخت هزینه دادرسی نباید باعث تعطیلی دادرسی عادلانه شود
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه پرداخت هزینه دادرسی نباید مانع رسیدگی عادلانه شود، اظهار داشت: برای معاف شدن از هزینه دادرسی راهکار وجود دارد و روح قانون نمی خواهد دادرسی تعطیل شود و عدم پرداخت هزینه دادرسی نباید باعث تعطیلی دادرسی عادلانه شود.
وی ضمن اشاره به اینکه کمیته در ارتباط با تالاب انزلی تشکیل شده است، افزود: زیرکمیته های این کمیته باید فعال شود چونکه طبق گزارشات تالاب صدمه های جدی دیده بنابراین باید نسبت به پیشگیری از تعدی به آن اقدام نمود.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه سند غیرقانونی که با زد و بند گرفته شده باید ابطال شود، خاطرنشان کرد: باید با شجاعت مقابل این مساله بایستید و این یک کار ویژه است که نگاه ویژه می طلبد.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر لزوم ریشه کن شدن فساد، اضافه کرد: فساد در هر جایی باید پیگیری شود البته اعتقاد به فساد سازمان یافته نداریم و باآنکه باند فساد هست اما جمهوری اسلامی فسادناپذیر و پاک است.
وی با اشاره به اینکه فساد را در هیچ جایی تحمل نمی نماییم، بیان نمود: گیلان هشت هزار شهید دارد که حرف زدن از آنها آسان است اما این شهدا از ما درباره موضوعات مختلف مطالبه می کنند.


منبع:

1399/11/16
23:31:26
0.0 / 5
1218
تگهای خبر: تجهیزات , رئیس , سازمان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است