رئیسی در شورای اداری استان گیلان:

مدیران متخلف بایددوبرابر مجازات شوند

مدیران متخلف بایددوبرابر مجازات شوند به گزارش ثبت آسان رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، اظهار داشت: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید مدیران متخلف دو برابر مجازات شوند.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی قبل از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، بیان کرد: از کادر پزشکی و درمانی استان گیلان و کشور به سبب مجاهدت در حفظ سلامت مردم و مبارزه با ویروس منحوس داشتند، قدردانی می کنم.
وی ضمن تشکر از کمک های مومنانه مردم و لبیک به ندای رهبری، اضافه کرد: بواسطه یک مؤلفه برخی از ایام و روزها در اذهان عمومی خاص می شوند که دهه فجر و ۲۲ بهمن نمونه ای از این روزها است که دست قدرت الهی را می توان در آن مشاهده کرد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن جلوه قدرت الهی بود، تاکید کرد: ملت ایران مقابل ستمگران و قدرت های سلطه گر به پشتوانه همین قدرت پیروز شد.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه امام تحول خواه و تحول گرا بود، اشاره کرد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش های مختلف کشور بود و وابستگی ایشان را رنج می داد. استقلال در حوزه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای ملتی که از خفقان رنج می برد، نعمت الهی محسوب می شد.
پویایی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نیازمند حرکت جهادی و انقلابی است
وی با تاکید بر اینکه تحول انقلاب باید همیشه مورد نظر باشد، اضافه کرد: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن، تنها باید در راه پیشرفت و ارتقای جایگاه انقلاب و نظام اسلامی حرکت نماید.
رئیس قوه قضائیه افزود: همیشه باید در حوزه های اقتصادی و اجتماعی رو به جلو حرکت نماییم و پویایی داشته باشیم.
وی با اعلان اینکه جامعه باید به سمت بهتر شدن حرکت نماید، افزود: ممکنست در این راه با موانعی نیز برخورد نماییم اما این موانع نباید انحرافی در حرکت جامعه بوجود آورد بلکه باید با حرکت مجاهدانه آنرا برطرف نماییم و در این راه رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوبرداری نماییم.
حجت الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به دنبال از بین بردن فرصت ها و ظرفیت ها برای ملت ایران است، تاکید کرد: باید با حرکت انقلابی برمبنای اراده پولادی و برمبنای اخلاص و عشق الهی حرکت کرد.
وی افزود: ما در محضر شهدا هستیم و انتظار شهدا و خانواده شهدا و انقلابیون و دغدغه مندان این است برای بهبود شرایط کار مجاهدانه انجام دهیم.
رئیس دستگاه قضا در ادامه خطاب به مدیران با اشاره به اینکه امروز ما در حوزه هسته ای پیشرفت بیشتری نسبت به حوزه اقتصادی داشته ایم، اضافه کرد: دشمن نمی خواست ایران اسلامی در حوزه هسته ای به کوچک ترین پیشرفتی برسد.
وی همین طور به پیشرفت های حوزه نظامی و دفاعی و تحریم های دشمنان دراین زمینه نیز اشاره نمود و با اعلان اینکه دشمن به دنبال این بود که ما به هیچ توانمندی در این بخش ها نرسیم، افزود: امروزه ده ها رزمایش از سپاه و ارتش برای کشور تولید قدرت کرده. با وجود تمام محدودیت ها نیروهای مسلح در حوزه دفاعی اقتدار آفریدند.
برخورد قاطع و دو برابری با مدیران متخلف
رئیس دستگاه قضا با اشاره به مشکلات مطرح شده در جلسه امروز در زمینه منابع طبیعی، حفظ جنگل و عرصه های طبیعی، اشاره کرد: باید با کاشت درخت و اقدامات دیگر نسبت به حفظ جنگل های استان اقدام نمود.
وی در ادامه به موهبت های طبیعی موجود در استان گیلان اشاره نمود و با اعلان اینکه با اهمیت ترین سرمایه گیلان نیروی انسانی کارآمد و متراکم، جوان تحصیل کرده و آماده خدمت است، تاکید کرد: مدیران باید راندمان را بالا برده و از نیروی انسانی در جهت گره گشایی از زندگی مردم بهره ببرند.
آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه مشکلات گیلان در بخش های مختلف نگران کننده است، با طرح این سوال که آیا حل این مشکلات سخت است؟ اظهار داشت: اینکه تولید را در استان بالا برده و موانع را رفع نماییم و جنگل را بعنوان گنجینه ملی حفظ نماییم کار شدنی است.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، افزود: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید جلوی دست اندازی به جنگل را بگیریم و مدیران متخلف باید به صورت دو برابر مجازات شوند.
رئیس قوه قضائیه به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در بعضی مناطق استان گیلان نیز اشاره و تاکید کرد: عدالت برای ساخت و ساز غیرمجاز مدیران باید به صورت مضاعف اجرا شود.
از وضعیت فاجعه بار کارخانه پوشش نمی گذریم
وی با اشاره به وضعیت اسفناک کارخانه پوشش نیز اظهار داشت: وضعیت این کارخانه یک فاجعه است که نمی توان به آسانی از آن گذشت، عده ای به بهانه برف سال ۸۳ آنجا را ویران کردند پس این ثروت ملی باید به وضعیت سابق بازگشته و مقصران نیز تعقیب بشوند.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه این استان به نساجی شناخته شده است، بیان کرد: ما طرفدار خصوصی سازی بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر هستیم و دولت باید بخش خصوصی را توانمند کند و اگر بخش خصوصی خوب کار کند باید با پرداخت تسهیلات از آن حمایت شود.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه با خصوصی سازی موافق هستیم نه فاجعه آفرینی و نابودی اموال مردم، اضافه کرد: خصوصی سازی با آتش زدن مال مردم فرق دارد و این یک فاجعه است و کسی که این کار را انجام داده باید قاطعانه تحت تعقیب قرار گرفته و وضعیت این کارخانه نیز باید به صورت جهادی به حالت قبل بازگردد.
آیت الله رئیسی به موضوع رودخانه های شهر رشت نیز اشاره و با تاکید بر حفظ این موهبت های الهی، افزود: صنعت گردشگری باید در استان گیلان پیشرفته تر باشد و در جهت حفظ این فضا و سرمایه های ملی اقدام نمود.
وی با اشاره به ضرورت حل معضل پسماند استان گیلان، اظهار نمود: این مسئله باید در درون استان و به دست مدیران استانی حل شود. امروز این معضل تبدیل به تهدید شده و تنها به دست توانای مسئولان استان رفع خواهد شد.
تیم قضائی موضوع رشت الکتریک را با فوریت پیگیری خواهد کرد
رئیس قوه قضائیه همین طور به وضعیت شرکت رشت الکتریک نیز اشاره نمود و با اعلان اینکه این شرکت می توانست به نگین انگشتری در این شهر تبدیل گردد، افزود: متأسفانه امروز هم اکنون این شرکت به مخروبه ای تبدیل گشته و این مسئله لطمه زا است و تیم قضائی به سرعت این مسئله را پیگیری و مردم را از نتیجه آن باخبر می کند.
وی با تاکید بر تسریع در پیگیری این موضوع، اظهار داشت: متأسفانه امروز ما گرفتار سیاسی بازی شده ایم.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه هیچ گره ای نیست که به دست مردم باز نشود، بیان کرد: وضعیت حتما متحول می شود و این مساله با دست شما اتفاق می افتد و «ما می توانیم» را مردم گیلان و رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس اثبات کردند و این عرصه ها نیز چیزی نیست که نتوانید آنرا حل کنید.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه با سازمان متخلف باید شدیدتر از افراد متخلف برخورد شود، اشاره کرد: اگر سازمانی تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز کرد باید شدیداً مجازات شود چونکه سازمان ها باید قانونمند باشند و بی عدالتی را برای خود ضد ارزش بدانند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه هیچ قدرت و جایگاهی بالاتر از قانون نیست، عنوان کرد: هیچکس حق ندارد حتی برای کار خیر اقدام غیرقانونی کرده و به جنگل ها دست درازی کند.
مشکل واحدهای تولیدی با حمایت بانک ها و دستگاه قضا حل می شود
وی با اعلان اینکه مشکل واحدهای تولیدی با کمک بانک ها و حمایت ما برطرف می شود، اشاره کرد: در ساختار اصل ۴۴ اشکالاتی وجود دارد که باید به صورت قانونی حل شود و این اشکالات ساختاری باید توسط قانون رفع گردد.
رئیس قوه قضائیه با تاکید بر حفظ منابع طبیعی در گیلان بعنوان ذخایر ملی، اظهار نمود: سازمان منابع طبیعی با هیچ شخص یا سازمانی تعارف نکند و باید با متخلفان برخورد شود.
آیت الله رئیسی تولید را مسئله امروز کشور دانست و اظهار داشت: نباید کارخانجاتی که برای ما تولید قدرت نرم می کنند تعطیل شوند، به هر نحوی باید مراکز تولید تعطیل و نیمه تعطیل را احیا نماییم.
رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: ذخایر مادی و معنوی و نیروی کارآمد، جوان و تحصیل کرده برای توانمند شدن اقتصادی گیلان مؤثر هستند و مسئولان استان باید از این ظرفیت استفاده کنند.


منبع:

1399/11/18
10:43:42
0.0 / 5
1096
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است