رئیس قوه قضاییه در نشست خبری:

پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی باید همیشه در دستور كار باشد

پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی باید همیشه در دستور كار باشد به گزارش ثبت آسان آیت الله رئیسی اظهار داشت: به هیچ عنوان نباید پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی مشمول مرور زمان شود بلکه باید همیشه در دستور کار باشد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از خبرگزاری میزان آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه که طی سفری سه روزه به بغداد سفر کرده بود، بعد از بازگشت به تهران در جمع خبرنگاران به دستاوردهای این سفر اشاره و اظهار نمود: نخستین گام در این سفر مسئله همکاریهای دوجانبه ما و دستگاه قضایی عراق در بررسی مسائل حوزه قضایی بود.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: در مورد پرونده شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهندس تصمیم گرفته شد کارگروهی که توسط دستگاه قضایی عراق در این میدان فعالند و کارگروهی که ما در ایران تشکیل دادیم همکاری نزدیک تری داشته باشند و این مساله پیگیری جدی شود.
آیت الله رئیسی اشاره کرد: به هیچ عنوان نباید پرونده شهادت حاج قاسم سلیمانی مشمول مرور زمان شود، باید همیشه در دستور کار باشد و پیگیری جدی از جانب دستگاه قضایی عراق و همکاری مجموعه تحقیقاتی و قضایی و مسئولین وزارت خارجه کار را دنبال کنند.
رئیس قوه قضاییه افزود: برخی زندانیان ایرانی در عراق که مورد بررسی بخش کنسولی ما قرار گرفتند که می توانستند با یک عفوی به خانواده هایشان برگردند، این مساله پیشنهاد شد و مورد موافقت قرار گرفت.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه ده ها زندانی هستند که می توانند مورد عفو قرار گیرند، اظهار داشت: پیش از سفر توفیق دیدار با مقام معظم رهبری را داشتم و پیشنهاد کردم چند زندانی عراقی که در زندان ایران هستند بتوانند مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گیرند که ایشان موافقت کردند.
رئیس قوه قضائیه بیان داشت: مبارزه جدی با فساد و مواد مخدر و فعال شدن قانون استراد مجرمین از مسائلی بود که مورد بحث قرار گرفت.
آیت الله رئیسی افزود: همکاری دو کشور در مبارزه با پولشویی مورد بحث قرار گرفت و قرار شد پیگیری شود. اجرائی شدن قانون اخراج آمریکایی ها از عراق باید دنبال و زمان بندی شود.
رئیس قوه قضاییه در ادامه اظهار داشت: با یک بررسی، تجارت و تجاری با عراق می تواند دو برابر شود. در جلسات ما با مسئولین قضایی عنوان شد که حوزه داوری و دادگاه های تخصصی تجاری را در عراق باید فعال نماییم و مسئولین قضایی این وعده را دادند که برای تسهیل امر تجاری و تجاری تجار و بازرگانان دادگاه های تخصصی تجاری را فعال کنند.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه دیدارهایی با علمای شیعه و سنی، نمایندگان گروه های فعال و سران عشایر در عراق داشتیم، اضافه کرد: از نکات برجسته این سفر آن بود که همگان بر آن بودند که حضور ایران اسلامی، شخص حاج قاسم سلیمانی و نیروهای ایرانی نقش بسیار تعیین کننده در نجات عراق از دست داعش و گروه های تکفیری داشتند.
رئیس دستگاه قضا اشاره کرد: از جانب اقلیم کردستان برای حضور در سلیمانیه دعوت شده بودیم، لکن به سبب فشردگی کارها و برنامه های سفر امکان رفتن (جز بغداد) به شهرهای دیگر نبود و باید از مردم و مراجع عذرخواهی کنم. از جانب اقلیم کردستان یک هیات به بغداد اعزام شد و با آنها دیدار داشتیم
/منبع:

1399/11/25
15:34:52
0.0 / 5
746
تگهای خبر: رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است