رئیس سازمان بازرسی كل كشور:

بروكراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری است

بروكراسی پیچیده اداری مانع سرمایه گذاری است رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر رفع موانع توسعه و تولید آرتمیا با هدف ارزآوری بیشتر برای کشور تاکید نمود.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن درویشیان بامداد پنجشنبه در نشست بررسی پرورش آرتمیا در دشت فسندوز میاندوآب و اهدای مجوز حفر چاه به سرمایه گذاران آرتمیا اضافه کرد: در گذشته اگر با جدیت بیشتری به مبحث آرتمیا پرداخته می شد امروز ارزش صادرات این محصول بسیار روزافزون بود و ارز عظیمی وارد کشور می شد.
وی با گلایه از بی توجهی به رفع موانع پرورش و تولید آرتمیا، اظهار نمود: در این جلسه و سفر تلاش بر این است که موانع موجود در بر تولید آرتمیای آذربایجان غربی شامل صدور مجوز و ارزیابی و موارد از این دست هرچه سریع تر مرتفع شود.
رئیس سازمان بازرسی کشور با اشاره به اینکه مادامی که سرمایه گذار خودش داوطلب است تسهیلات و سرمایه اش را در این بخش صرف کند چرا باید مانع تراشی شود، اضافه کرد: آرتمیا محصولی نیست که روی دست تولید کننده بماند، می شود با درایت آنرا به میزان بسیار زیاد تولید و حتی علاوه بر تأمین نیاز کل کشور آنرا صادر هم کرد.
حجت الاسلام درویشیان کار و رفع موانعی که در یک هفته میتوان انجام داد نباید شش ماه طول بکشد، اظهار داشت: زمانی که ایده ای از ناحیه شخص خاصی صادر می شود بهترین مفسر خود آن شخص است و اگر بتوان از صحبت های آن شخص اطلاعات را تکمیل نماییم بهتر میتوان عمل کرد.
وی افزود: آذربایجان غربی دارای ظرفیت بزرگ اقتصادی بوده و مخصوصاً آرتمیای دریاچه ارومیه که از نظر اقتصادی موجود باارزشی است و حتی می تواند با صنعت های بزرگ دیگر ا جمله خودروسازی از لحاظ ارز آوری رقابت کند و این استان می تواند آرتمیای مورد نیاز جهان را تأمین کرده و ارز بسیار زیادی را وارد کشور کند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: مسؤلان آذربایجان غربی در تولید و پرورش این موجود باید تمام تلاش خویش را انجام دهند تا مشکلی در جهت تولید آن نباشد.
وی خاطرنشان کرد: چارچوب اداری منسجم، تأمین منابع مالی و درآمدهای پایدار، ارزیابی خطرات، حفاظت از زیرساخت ها، تدوین مقررات و استفاده از برنامه ریزی مدون، آموزش، تعلیم و تربیت، آگاهی عمومی و مشارکت مردم، حفاظت از محیط زیست، طرح های آماده سازی مؤثر سیستم های اخطار تصمیمی و افزایش سرعت عمل دستگاههای اجرایی می تواند تولیدات کشور را به نقطه خود کفایی برساند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به تحریم های پیش پای کشور اضافه کرد: کشور ما در بخش های زیادی در تحریم به سر می برد، از حیث تولید محصولات کشاورزی بیشتر از سایر صنعت ها تحریم هستیم اما در توفیقات و پیشرفت های حوزه تولیدی به نقطه خود کفایی رسیده ایم.
درویشیان با انتقاد از بروکراسی های اداری در کشور هم اظهار داشت: کشور ما ظرفیت های کم نظیر و خدادادی بسیاری دارد که نمونه آن در کشورهای دیگر نیست اما خیلی از این ظرفیت ها مغفول و بلا استفاده مانده اند که بخشی از آن ناشی از بروکراسی های پیچیده اداری است و باید این مورد رفع گردد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: برای پشتیبانی از سرمایه گذاری میتوان برخی کارها را به سرعت انجام داد و بدون تشریفات اداری کار سرمایه گذاری را در کمترین زمان انجام داد اما گاهی حتی باید برای صدور مجوز باید ۳۰ امضا در برگه سرمایه گذار باشد.
وی تصریح کرد: بر مبنای تأکیدات مقام معظم رهبری هیچ مانع و اراده ای برای توسعه و پیشرفت کشور وجود ندارد و ما می توانیم و می شود اگر همکاری هماهنگی باشد جهادی کار بشود بروکراسی اداری برداشته شود
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده در زمینه مرغ در کشور اظهار داشت: ما در تولید مرغ همچون شش کشور دنیا هستیم که فناوری تولید مرغ ماده رو داریم اما سالهای سال تعطیل و بالفعل بود که سالجاری به همت وزارت جهاد کشاورزی گام های خوبی در این حوزه برداشته شده امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رفع مشکلات این بخش باشیم.منبع:

1399/12/15
12:49:09
0.0 / 5
1116
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است