رئیسی در تشریح سفر یك روزه به آذربایجان غربی:

ضرورت حل مشكلات بهداشتی معادن طلا

ضرورت حل مشكلات بهداشتی معادن طلا ثبت آسان: رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: مشکلات ناشی از فعالیت معادن همچون مسایل بهداشتی برای مردم منطقه و روستائیان حاشیه معادن تکاب توسط قوه قضائیه بررسی و رسیدگی می شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، آیت الله ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در نشست خبری اختتام سفر یک روزه به آذربایجان غربی با تشریح فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در استان اضافه کرد: گزارش هایی درباب فعالیت معادن به ویژه در تکاب و ایجاد برخی مشکلات همچون بهداشتی برای اهالی ساکن در روستاهای اطراف این معادن به قوه قضائیه ارسال شده بود که در این سفر این مسائل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه برخی طرح ها در حوزه معادن طلای تکاب در حال اجراست که سبب بروز مشکلات و گلایه مردم منطقه شده است، افزود: قرار شد استاندار آذربایجان غربی با اعزام یک تیم مشکلات بهداشتی ناشی از فعالیت این معادن را بررسی نمایند و قوه قضائیه نیز اقدامات لازم در این خصوص را انجام خواهد داد.
رئیسی با اعلان اینکه درباب معادن طلا موارد زیادی در دادگستری استان مورد رسیدگی و پیگیری قرار دارد، اظهار داشت: بعد از بررسی های لازم اقدامات مناسب برای حل این مشکلات همچون مشکلات بهداشتی انجام می گیرد.
وی در تشریح برنامه و اهداف این سفر با اشاره به بازدید از کارخانه فولاد ارومیه اظهار داشت: تولید یکی از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری از مسائل محوری کشور محسوب می شود، در این راستا مهلت دو ماهه ای برای فعال سازی مجتمع فولاد ارومیه تعیین شد.
رئیسی با اعلان اینکه این مجموعه در سالهای اخیر در حالی تعطیل شده که کشور به اشتغال و تولید نیاز مبرم دارد، عنوان کرد: قرار شد اگر فعال سازی این مجتمع گرفتار مشکلات بانکی یا اداری هست هر چه سریع تر موانع پیش رو برداشته و مجدداً شاهد فعالیت این مجتمع باشیم.
وی با تاکید بر فعال سازی و سامان بخشی به فعالیت بازارچه های مرزی آذربایجان غربی نیز اضافه کرد: ساماندهی مسائل پیله وری و کوله بری و نیز کارت های الکترونیک با هدف سامان بخشی به روند مبادلات تجاری، واردات و صادرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت امیدواریم بزودی شاهد حل مشکلات این بخش نیز باشیم.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به وصول چهار گزارش مورد گزارش درباب مسائل مختلف از طرف مردم اظهار داشت: این گزارش های مردمی توسط همکاران من در دستگاه ثبت شده قسمتی از این موارد در دادگستری استان مورد توجه قرار می گیرد و موارد دیگر لازم باشد در مرکز مورد پیگیری های لازم قرار می گیرد.
وی با اشاره به حضور ۱۰ تیم بررسی از مسئولان دستگاه قضا در این سفر یک روزه و نیز جمع بندی مسائل و مشکلات استان توسط ۲۷ نفر اعزامی از طرف قوه قضائیه به استان اظهار داشت: با جمع بندی این مسائل برای رفع مشکلات پیش روی استان ۱، ۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی و نیز اعتبارات قوه قضائیه به تصویب رسید.
رئیس قوه قضائیه در ادامه به تفکیک بی رویه اراضی در استان اشاره نمود و گفت: در این راستا پرونده های مختلفی در استان وجود دارد که سال هاست روند رسیدگی آنها طی می شود که با بررسی هایی که امروز انجام شد روند رسیدگی به این پرونده ها تسریع می شود.
رئیسی با اعلان اینکه توجه به اشتغال در زندان های استان از دیگر موارد مورد بحث در این سفر یک روزه بود عنوان کرد: اشتغال زندانیان از دیگر مباحث مورد توجه در استان است که در این راستا نیز برنامه های مدونی در دست اجرا است.


منبع:

1399/12/16
14:07:37
0.0 / 5
891
تگهای خبر: اشتغال , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است