یك وكیل دادگستری:

زنان ما با شعار سال جاری سازمان ملل فاصله دارند

زنان ما با شعار سال جاری سازمان ملل فاصله دارند یک وکیل دادگستری در یادداشتی درباره روز جهانی زن تصریح کرد که زنان ما با شعار امسال سازمان ملل فاصله دارند.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، متن یادداشت مسعود احمدیان در اینباره به شرح زیر است:
دور ایستاده ایم و تماشا می کنیم
مناسبت های جهانی و بین المللی بهانه ای برای یادآوری چالش های موجود در حوزه حقوق انسانی است و نهاد های متولی و دنبال کننده موضوع، هر ساله مبادرت به معرفی نیازمندی ها، شعار ها و عرضه آمارهای مربوطه می نمایند.
هشت مارس در تقویم بین المللی بعنوان روز جهانی زن نام گذاری شده است و هر ساله نهاد ملل متحد در امور زنان شعاری را در جهت بهبود حقوق بانوان عرضه می دهد و تحلیل هایی را در مورد کمبود ها و پیشرفت های حقوق بانوان در جهان به همگان عرضه می کند.
شعار سال جاری سازمان ملل متحد " نقش زنان در رهبری جوامع و حرکت به سمت آینده ای عادلانه" بود و در همین راستا نهاد مذکور اعلام نمود که در زمان همه گیری بیماری کرونا زنان بعنوان مدیران اصلی یا میانی کشور ها نقش بسیار مثبتی در از بین بردن بحران موجود داشته اند و این امیدواری وجود دارد که بعد از گذشت و اتمام این مشکل جهانی، زنان بتوانند به صورت برابر جریان های اجتماعی را رهبری کنند و جایگاه های مدیریتی کلان را به دست آوردند.
این شعار و تحلیل های عرضه شده برای آن، نشان داده است که نهاد های نظارتی در حوزه حقوق بانوان عدالت و برابری توضیح داده شده را نه بعنوان یک رویا و آرزو بلکه کاملا در چارچوب یک امر محتمل در آینده در نظر گرفته اند و برای تحقق آن تلاش می کنند.
با نگاهی به وضعیت داخلی میتوان اظهار داشت که زنان ما با شعار سال جاری سازمان ملل فاصله دارند و تحقق آن منوط به شناخت بیشتر ظرفیت ها و توانایی های زنان در عرصه های مدیریتی از جانب تصمیم گیرندگان اصلی نظام سیاسی است. برابری جنسیتی در اداره کشور و ایجاد عدالت اجتماعی در این عرصه را زمانی میتوان متصور بود که مشکلات ابتدایی زنان مانند حق خروج از کشور، استفاده از امکانات و وسایل معمول در فضای عمومی، تصمیم در مورد سرنوشت زندگی خصوصی و اجتماعی و.... با حذف قوانین دست و پا گیر رفع گردد تا بتوانیم انتظار پیشرفت زنان در عرصه های مدیریتی و اجتماعی را داشته باشیم.
1399/12/18
18:47:03
0.0 / 5
914
تگهای خبر: اداره , ثبت , سازمان , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است