بهادری جهرمی در گزارش ثبت آسان مطرح كرد؛

بررسی طرح وكیل خانواده برای خانواده های زیر پوشش كمیته امداد

بررسی طرح وكیل خانواده برای خانواده های زیر پوشش كمیته امداد رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اظهار داشت: در نظر داریم با همکاری کمیته امداد طرح وکیل خانواده را برای خانواده های زیر پوشش این مرکز اجرا نماییم.



علی بهادری جهرمی در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه طرح «وکیل خانواده» در چه مرحله ای است، اظهار نمود: ما فعلاً در حوزه «وکیل خانواده» و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، طرح روی میزی نداریم اما پیشنهادمان این است که مثل پزشک خانواده، هر خانواده هم یک وکیل داشته باشد.
وی افزود: همان گونه که در امر سلامت شعارمان این است که «پیشگیری بهتر از درمان» است، در مباحث حقوقی هم می گوئیم پیشگیری بهتر از درمان است و بنابراین معتقدیم هر خانواده باید یک وکیل داشته باشد.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اضافه کرد: در حوزه وکالت اگر فردی پیش از اینکه قراردادی را امضا کند یا اقدام این چنینی انجام دهد، اگر از یک اهل فن مشورت بگیرد، امکان افتادن در چاله اش به سمت صفر می رود.
بهادری جهرمی بیان نمود: هم اکنون اقداماتی در حوزه «وکیل محله» انجام شده و هر مسجد، یک حقوقدان دارد و مردم در بیشتر محلات به وکیل دسترسی دارند.
به گفته وی، هنوز در حوزه «وکیل خانواده» اقداماتی انجام نشده است.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه تاکید کرد: در تفاهم نامه ای که مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با کمیته امداد داشته است، قرار شد که بررسی نماییم اگر امکان عملیاتی اش فراهم باشد، حوزه خدمات معاضدتی به خانواده های زیر پوشش کمیته را به سمت وکیل خانواده توسعه دهیم.
وی اظهار نمود: مقرر است به هر خانواده زیر پوشش کمیته یک وکیل معرفی نماییم و امورات حقوقی آن خانواده را به دست وکیل بسپاریم البته این مورد برنامه اقدام ما نبوده بلکه فقط طرحی است که اعلام شده و باید بررسی شود.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا شما ظرفیت عملی کردن این طرح را دارید؟ اظهار داشت: بله ظرفیتش را داریم و به نظر می آید این طرح شدنی باشد و امیدواریم سال آینده بتوانیم چنین اقدامی را انجام دهیم.
بهادری جهرمی در انتها اظهار داشت: فعلاً مقرر است تعداد خانواده ها و وکلا به همراه پراکندگی شان را بررسی نماییم سپس خدمات وکیل معاضدتی برای هر خانواده را شروع نماییم.

1399/12/22
20:38:42
0.0 / 5
1049
تگهای خبر: توسعه , خدمات , رئیس , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است