واكنش دبیر ستاد حقوق بشر ایران به ادعای آمریكا درباره آتش بس در یمن

واكنش دبیر ستاد حقوق بشر ایران به ادعای آمریكا درباره آتش بس در یمن به گزارش ثبت آسان دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتشار توئیتی به ادعای آمریکایی ها در پشتیبانی از آتش بس در یمن، واکنش نشان داد.


به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی - دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه - با انتشار پیامی در توئیتر در مورد ادعای حمایت آمریکا از آتش بس در یمن، نوشت: ‏«آمریکایی ها برای این که اثبات کنند پشتیبانی از آتش بس در ‎یمن فقط ترفندی برای "نجات جلاد" از باطلاق یمن نیست، آزادی دسترسی "قربانیان تجاوز سعودی" در یمن به غذا، دارو و تجهیزات پزشکی را فراهم نمایند تا کودکان و زنان و مردان بی پناه یمنی بیشتر از این از گرسنگی و بی دارویی جان ندهند.»
طبق گزارش ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در چارچوب ائتلافی از چند کشور عربی و با حمایت و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده و خانمان براندازی را ضد ملت یمن شروع کرد تا به اهداف و زیادی خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تابحال منجر به شهادت هزاران یمنی همچون زنان و کودکان و ویرانی این کشور شده است. بر اساس گزارش دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور بشردوستانه بیشتر از ۲۳۳ هزار نفر طی شش سال جنگ تحمیلی بر یمن، شهید و زخمی شده اند.
حملات هوایی ائتلاف سعودی با کمک آمریکایی ها، امکان امدادرسانی سازمان های حقوق بشری بین المللی به مردم یمن را ناممکن ساخته است. این در شرایطی است که با وجود همه گیری کرونا در جهان، مردم این کشور حتی به مواد غذایی و دارو دسترسی ندارند.1400/01/06
13:27:50
5.0 / 5
902
تگهای خبر: تجهیزات , ساخت , سازمان , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است