با اهمیت ترین خبرهای حقوقی و قضایی نخستین هفته از سال ۱۴۰۰

با اهمیت ترین خبرهای حقوقی و قضایی نخستین هفته از سال ۱۴۰۰ در نخستین هفته از فروردین ماه 1400 خبرهای مهمی در حوزه های حقوقی و قضایی از طرف مسئولان و کارشناسان عنوان شد که با اهمیت ترین آنها واکنش دبیر ستاد حقوق بشر به ادعای آمریکا بود.


مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی نخستین هفته فروردین ماه ۱۴۰۰ را در این گزارش مرور می نماییم.
مهمترین خبر این هفته از طرف دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران عنوان شد.

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر ایران به ادعای آمریکا درباره آتش بس در یمن


دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتشار توئیتی به ادعای آمریکایی ها در پشتیبانی از آتش بس در یمن، واکنش نشان داد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی - دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه - با انتشار پیامی در توئیتر درباب ادعای حمایت آمریکا از آتش بس در یمن، نوشت: ‏«آمریکایی ها برای این که اثبات کنند پشتیبانی از آتش بس در ‎یمن فقط ترفندی برای "نجات جلاد" از گنداب یمن نیست، آزادی دسترسی "قربانیان تجاوز سعودی" در یمن به غذا، دارو و تجهیزات پزشکی را فراهم آورند تا کودکان و زنان و مردان بی پناه یمنی بیش از این از گرسنگی و بی دارویی جان ندهند.»
دومین خبر این هفته در ارتباط با حادثه تروریستی سراوان بود.

درخواست شناسایی و برخورد فوری با عوامل حادثه تروریستی سراوان


معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان خواهان برخورد شناسایی و برخورد با عوامل حادثه تروریستی سراوان شد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، به دنبال حادثه کور تروریستی مزدوران خودفروخته در یکی از میدان های شهر سراوان که منجر به کشته و زخمی شدن ۴ نفر از هموطنان شد، ابوالفضل ماه گلی معاون قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان با حضور در این شهر از محل وقوع حادثه بازدید کرد.
وی در نشستی با مسئولان اطلاعاتی و امنیتی شهرستان به بررسی ابعاد وقوع این انفجار تروریستی پرداخت و از آنها خواست که در سریعترین زمان ممکن عوامل این حادثه را شناسایی و تحویل مراجع قضایی دهند و دادستان نظامی استان را مأمور نظارت بر روند شناسایی و دستگیری تروریست ها کرد.
این خبرها نیز جز خبرهای مهم نخستین هفته از سال ۱۴۰۰ بودند.

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر به تصمیم انگلیس در خصوص افزایش کلاهک های اتمی


دبیر ستاد حقوق بشر ایران نسبت به تصمیم انگلیس در خصوص افزایش ۴۰ درصدی کلاهک های اتمی واکنش نشان داد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود نسبت به تصمیم انگلیس در خصوص افزایش ۴۰ درصدی کلاهک های اتمی واکنش نشان داد و نوشت: «از بمب اتم استفاده می کنیم: کامرون، نخست وزیر اسبق.
از بمب اتم استفاده می نماییم حتی اگر صد هزار زن و کودک بی گناه کشته شوند: می، نخست وزیر سابق.
تصمیم انگلیس برای افزایش ۴۰ درصدی کلاهک های اتمی توسط نخست وزیر فعلی کشوری که برای نابودی بشر، با افتخارعربده می کشد، نگران «حقوق بشر» است؟».

بازدید رئیس قوه قضائیه از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون


رییس قوه قضاییه بمنظور رفع موانع تولید و صادرات کشور و استفاده از ظرفیت های دستگاه قضائی در این راستا، در سفری از پیش اعلام نشده از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون بازدید کرد.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، امروز با سفر به شهرستان تایباد خراسان رضوی در این منطقه ویژه اقتصادی در مرز ایران و افغانستان حاضر شد و ضمن بازدید از منطقه در جریان مسائل و مشکلات گذرگاه مرزی دوغارون قرار گرفت.



1400/01/08
00:02:31
5.0 / 5
828
تگهای خبر: اقتصاد , تجهیزات , تولید , رئیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است