اختصاص بیش از 10 میلیارد اعتبار برای تولید اشتغال خانگی در سروآباد

اختصاص بیش از 10 میلیارد اعتبار برای تولید اشتغال خانگی در سروآباد ثبت آسان: سنندج - ایرنا - فرماندار سروآباد اظهار داشت: برای تولید تولید و اشتغال در جامعه، دولت به متقاضیان مشاغل خانگی در این شهرستان 10 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اختصاص داده است.


به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، علی مفاخری شامگاه پنجشنبه در همایش دهیاران بخش مركزی این شهرستان اظهار نمود: متقاضیان كسب و كار می توانند با عرضه طرح های توجیهی خود به ادارات و دستگاه های ذیربط میراث فرهنگی و گردشگری، تعاون كار و رفاه اجتماعی، صنعت معدن و تجارت و جهاد كشاورزی از این تسهیلات استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه سقف دریافت این تسهیلات از 50 تا 100 میلیون ریال است، اضافه كرد: دهیاران با اطلاع رسانی در سطح روستاها نسبت به تشویق روستاییان برای دریافت این تسهیلات اقدام كنند تا چرخه تولید و اشتغال در روستاها به حركت در آید.
فرماندار سروآباد به مبحث اشتغال فراگیر هم اشاره نمود و خاطرنشان كرد: دولت برای توسعه اشتغال فراگیر شش هزار و 600 میلیارد ریال به استان كردستان اختصاص داد ازاین رو متقاضیان سرمایه گذاری می توانند به هشت بانك عامل رجوع و تا سقف 2 میلیارد و 500 میلیون ریال از این تسهیلات استفاده كنند.
مفاخری به سیاست های دولت در حوزه اشتغال اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از سیاست های مهم دولت تحقق بخشیدن به شعار سال و تولید تولید و اشتغال در جامعه است كه همه مسئولان و مدیران ادارات باید به این امر مهم توجه نمایند.
به گفته وی، تولید، اشتغال و معیشت مردم یك اصل است و همه مسئولان باید طرح های تولید و اشتغال را جدی گرفته و عملیاتی كنند البته تحقق این مورد نیازمند یك همت جمعی و جهاد همگانی است.
وی اضافه كرد: جوانان و متقاضیان كسب و كار نباید فقط منتظر استخدامی های دولت باشند بلكه باید با خلاقیت و ابتكار و استفاده از تسهیلات اشتغالزایی برای خود تولید اشتغال كرده و صنعت تولید در جامعه را شكوفا كنند.
مفاخری دهیاران را خط مقدم خدمت رسانی به مردم دانست و اظهار داشت: دهیاران بعنوان نمایندگان دولت در سطح روستاها باید مردم را به ماندگاری در روستاها تشویق كنند و در خدمات رسانی به آنها سهل انگاری و كوتاهی نكنند.
وی وظایف دهیاران را خاطرنشان كرد و اظهار داشت: تعامل با مجموعه بخشداری و با مجموعه شوراهای اسلامی، اجرایی كردن سیاست های دولت در سطح روستاها، انجام پروژه های عمرانی، شفاف سازی و بیان اقدامات و عملكرد دولت و همینطور جلب اعتماد مردم از مهمترین وظایف دهیاران است.
بخشدار مركزی سروآباد هم در این همایش اظهار نمود: دهیاران با شفاف سازی و تشویق مردم جهت استفاده از تسهیلات اشتغالزایی می توانند روستاییان را به ماندگاری در روستاها تشویق كنند و تولید و اشتغال را در سطح روستا رونق دهند.
سید عطا حسینی اضافه كرد: دهیاران بعنوان نمایندگان مردم و نمایندگان دولت پل ارتباطی بین مسئولان و روستاییان هستند كه باید مطالبات و درخواست های مردم را پیگیری كنند.
وی خاطرنشان كرد: همه باید تلاش نماییم تولید و اشتغال در جامعه رونق گرفته و مهاجرت در روستاها معكوس شود و یقین داشته باشیم كه می توانیم مطالبات، مشكلات و درخواست های روستاییان را به حداقل برسانیم.
حسینی تصریح كرد: دهیاران باید با تعامل مثبت و سازنده با مجموعه شوراهای اسلامی روستاها نسبت به معرفی و پیشنهاد پروژه های عمرانی در روستاها اقدام كرده و از اعتبارات دهیاری ها برای محرومیت زدایی و مرتفع ساختن مشكلات روستاییان استفاده كنند.
به گزارش ثبت آسان به نقل از ایرنا، شهرستان سروآباد با جمعیت افزون بر 52 هزار نفری در غرب استان كردستان و در 90 كیلومتری سنندج مركز این استان واقع شده و 24 كیلومتر مرز مشترك با كشور عراق دارد.
بخش مركزی این شهرستان شامل 63 روستا است كه از این تعداد، 52 روستای آن دارای دهیاری و مجموعه شورای اسلامی است و 10 روستای آن بدلیل جمعیت كم شرایط تشكیل دهیاری ندارند.
خبرنگار: فرزاد آداك ** انتشار: مجید سلیمانی
7354/9102


1396/10/01
13:53:26
5.0 / 5
4966
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است