باقری كنی

پرونده قضایی ترور شهید سلیمانی به كمیته مشترك ایران و عراق رفت

پرونده قضایی ترور شهید سلیمانی به كمیته مشترك ایران و عراق رفت دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: مقرر است در چارچوب یک کمیته مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، فرایند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی هر چه جدی تر و سریع تر پیگیری شود.علی باقری کنی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخرین جزئیات از پیگیری های بین المللی پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: در مورد پرونده شهید سلیمانی، دادسرای بین المللی تهران مسئولیت پیگیری دارد، از ابتدا هم این مسیر را طی کرده و الان هم در مرحله تکمیل کیفرخواست است.
وی افزود: روند دیگری را در همکاری با عراقی ها آغاز کرده ایم چون که عراقی ها به علت اینکه این جنایت در کشور آنها رخ داده و شهروندان آنها در این جنایت مورد هدف بوده و شهید شده اند، در این حوزه صلاحیت پیگیری دارند.
دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: یک راه پیگیری دیگری هم وجود دارد که ایران و عراق باید با هم پیگیری کنند و در مسافرت آیت الله رئیسی به عراق هم به این مورد توجه شد؛ آن هم همکاری مشترک دو کشور در چارچوب یک کمیته مشترک است.
باقری کنی بیان نمود: در این راستا کمیته مشترکی تشکیل شده و از سوی عراق، معاون دادستان کل و از سوی ایران، معاون دادستان تهران در این کمیته نماینده هستند.
وی اظهار داشت: مقرر است در چارچوب یک کمیته مشترک بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، فرایند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی هر چه جدی تر و سریع تر پیگیری شود.

1400/01/14
23:11:33
5.0 / 5
742
تگهای خبر: دادسرا , رئیس , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است