رئیس شورای حل اختلاف استان تهران خبر داد

تعیین تكلیف ۴۰ هزار پرونده معوق توسط شورای حل اختلاف تهران در سال ۹۹

تعیین تكلیف ۴۰ هزار پرونده معوق توسط شورای حل اختلاف تهران در سال ۹۹ به گزارش ثبت آسان رئیس شورای حل اختلاف استان تهران از تعیین تکلیف 40 هزار پرونده معوق در سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: با کمک خیرین و اعضای شورا، 36 پرونده قصاص منتهی به رضایت حتمی شد که این آمار در سال 98 تعداد 11 فقره بوده استبه گزارش ثبت آسان به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، غلامرضا مهدوی معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در جلسه ویدئوکنفرانس رئیس کل دادگستری استان تهران با تعدادی از مدیران مجتمع های شوراهای حل اختلاف عملکرد این شورا با محوریت کاهش موجودی پرونده ها در سال ۱۳۹۹ را مورد بررسی قرار داد.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: در این سال بیش از ۴۳ هزار پرونده معوق وجود داشت که در عرض حدود شش ماه با تعیین تکلیف ۴۰ هزار پرونده به کمتر از ۳ هزار پرونده رسیده است.

وی در مورد پرونده های قصاص در سال ۹۹ عنوان کرد: با کمک خیرین و اعضای شورا، ۳۶ پرونده قصاص منتهی به رضایت حتمی شد که این آمار در سال ۹۸ تعداد ۱۱ فقره بوده است.

مهدوی اظهار نمود: برای سال ۱۴۰۰ و در موضوع صلح و سازش، افق دید ۴۰ درصد پرونده ها را داریم که البته میانگین کشور هم اکنون ۳۰ درصد است.

رئیس شورای حل اختلاف استان تهران اظهار نمود: جهت دستیابی به اهداف تعیین شده، در شش ماه اول سال ۱۴۰۰ تمام مجتمع های حل اختلاف را مورد بازرسی دقیق و با کیفیت قرار خواهیم داد؛ در این خصوص چهار شاخص اصلی را تعیین کرده ایم که عبارتند از اتقان آرا، عملکرد شعب، اجرای حکم و صلح و سازش.

مهدوی اشاره کرد: تمام مجتمع های شورای حل اختلاف با نام شهدای عزیز نامگذاری شده و پایگاه بسیج در آنها تاسیس شده است.
رئیس شورای حل اختلاف استان تهران در آخر در مورد ساختمان های محل استقرار شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: تعدادی از آنها نیاز به مرمت و بازسازی اساسی دارند.

در این جلسه، مدیران تعدادی از مجتمع های شورای حل اختلاف تهران به بیان عملکرد خود و همین طور تعدادی از مشکلات اعضای شورا پرداختند.

منبع:

1400/01/28
15:36:45
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: رئیس , ساخت , كیفیت , معاون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است