مهر خبر می دهد؛

ورود وزارت كشور به مساله توقف فرآیند صدور و تمدید كارت بازرگانی

ورود وزارت كشور به مساله توقف فرآیند صدور و تمدید كارت بازرگانی قطعی یکی از استعلام های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی طی حدود یک ماه گذشته که باعث توقف فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی شده است، واکنش وزارت کشور را هم برانگیخت.به گزارش ثبت آسان به نقل از مهر، قطعی یکی از استعلام های سامانه یکپارچه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی طی حدود یک ماه گذشته که باعث توقف فرآیند صدور و تمدید کارت بازرگانی شده است، علیرغم پیگیری های مکرر هنوز برطرف نشده و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی در سال پشتیبانی و مانع زدایی به دنبال داشته است. اینک وزارت کشور هم به این مورد واکنش نشان داده و از رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه خواهان اقدام عاجل در رفع این قطعی شده است.
بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای در این نامه که خطاب به زارع پور، رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه قضائیه نوشته شده است، ضمن اشاره به مکاتبات قبلی مسؤلان ذیربط با قوه قضائیه برای حل مشکل قطعی خواهان اقدام عاجل برای حل این مشکل شده است.
ماجرا چیست؟
پس از اینکه از اوایل سال جدید، خبر «قطعی استعلام سابقه محکومیت سامانه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی از جانب مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه» خبرساز شد، پیگیری های مختلفی توسط وزارت صمت و اتاق بازرگانی ایران بعنوان متولیان اصلی کارت بازرگانی انجام شد که هنوز به نتیجه نرسیده است.
همچنین معاون اتاق بازرگانی ایران و همینطور مدیر صدور کارت بازرگانی اتاق تهران طی مصاحبه های جداگانه ای از مشکلات ایجادشده به علت قطعی مذکور و نارضایتی شدید تجار و فعالان اقتصادی اطلاع داده و خواهان رفع مانع ایجادشده توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در سال پشتیبانی و مانع زدایی شده اند.
علاوه بر این سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم طی مصاحبه ای از اقدامات این ستاد در زمینه مکاتبه با معاون قضائی دادستانی کل کشور و نماینده قوه قضائیه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اطلاع داد که به نامه دادستانی کل کشور با مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه منتهی شده است ولی با این وجود طبق بررسی های انجام شده، هنوز «قطعی ایجادشده» برقرار بوده و در کمال تعجب مشکلات فعالان اقتصادی ناشی از آن در سال پشتیبانی و مانع زدایی ادامه دارد.
اینک در تازه ترین اقدام، وزارت کشور طی نامه ای به رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، ضمن اشاره به مبانی قانونی و لزوم ایجاد زمینه دسترسی وزارت صمت به سامانه سجل قضائی، اقدام عاجل به منظور رفع مشکلات مطرح شده را درخواست کرده است.
لازم به یادآوری است وزیر کشور، نماینده رئیس جمهور در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همینطور رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور است و وزارت کشور پیش از این هم طی مکاتباتی با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درخواست کرده بود رفع مشکل ایجادشده برای سامانه اعتبارسنجی کارت های بازرگانی پیگیری شود.منبع:

1400/02/11
16:02:35
5.0 / 5
720
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , رئیس , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است