رییس سازمان زندان ها:

همه تلاش ما تبدیل زندانی به یك فرد توانمند است

همه تلاش ما تبدیل زندانی به یك فرد توانمند است به گزارش ثبت آسان رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: همه تلاش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم می باشد و این مهم با همکاری و همدلی خانواده ها محقق می شود.به گزارش ثبت آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، محمدمهدی حاج محمدی در نخستین شب قدر در منزل چهار زندانی در حاشیه تهران و ورامین حضور یافت و با خانواده آنان ملاقات و گفتگو کرد.

حاج محمدی در این دیدارها ضمن گفتگو با خانواده مددجویان و بررسی وضعیت معیشت آنان اظهار داشت: همه تلاش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم می باشد و این مهم با همکاری و همدلی خانواده ها محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه از نظر ما زندانی فردی است که مانند بیمار، تلخی داروی زندان را به امید بهبودی و رهایی از اشتباهات گذشته تحمل می کند، اظهار داشت: عمده نگرانی ما از بابت خانواده زندانی است چون که خود زندانی در زندان از امکانات زیستی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال بهرمند است درحالی که خانواده وی در معرض صدمه می باشد.

رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد: اگر خانواده زندانی بخصوص خانواده های نیازمند مورد توجه نباشند، نه تنها برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان ها برای تحول زندانی کم اثر می شود، بلکه خانواده در معرض صدمه ها و تهدیدهای بیشتری قرار خواهد گرفت.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: حمایت و مراقبت از خانواده زندانیان بخشی از چرخه اصلاح و تربیت است و در این حوزه نیازمند فرهنگ سازی مناسب در جامعه هستیم.

خانواده هایی که رئیس سازمان زندان ها به دیدار آنان رفته بود به علت نداشتن وثیقه قانونی مناسب برای مرخصی همسرانشان از یک تا سه سال نتوانسته بودند دیداری داشته باشند که در زمان حضور حاج محمدی در منزل آنان امکان ملاقات تصویری برای آنان فراهم گردید.

با توجه به اینکه یکی از اولویت های سازمان زندان ها در سال ۱۴۰۰ سرکشی، مراقبت و پشتیبانی از خانواده زندانیان است، رئیس سازمان زندان ها از آغاز ماه مبارک رمضان به صورت مداوم در منزل زندانیان در شهر های مختلف استان تهران حضور یافته که بعضی از این بازدیدها منجر به آزادی زندانی با کمک خیرین و یا تأمین شرایط برای مرخصی مددجو شده است.

همچنین رئیس سازمان زندان ها در دیدار شب گذشته با خانواده چهار زندانی جهت رفع بعضی از مشکلات مادی و معیشتی آنان دستورات لازم را صادر کرد.

خانواده های زندانیان هم ضمن قدردانی از حضور رئیس سازمان زندان ها مشکلات و درد دل های خویش را با وی مطرح نمودند.

این بازدید از ساعت ۱۹ تا ۳ صبح به طول انجامید.

منبع:

1400/02/13
19:27:03
5.0 / 5
704
تگهای خبر: اشتغال , رئیس , سازمان , وثیقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب ثبت آسان
نظر شما در مورد این مطلب
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

ثبت آسان

ثبت شرکت آسان

sabteasan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت ثبت آسان محفوظ است